Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

"Şanlı" adı yaşatılsın diye teklifte bulunuldu

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, gazeteci Sezgin Ergin'in Erenler Atatürk Stadı'daki Çim Saha'ya Sırrı Şanlı adının verilmesi önerisine sıcak baktığını belirtti.

10:56   |   22.12.2017
Haber Resmi

Gazeteci Sezgin Ergin, Sırrı Şanlı isminin Erenler Atatürk Stadı'nın içindeki çim sahaya verilmesi önerisini Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Fatih Çelikel'e iletti.


Müdür Çelikel'in yıllarca amatör futbolun tozunu yutmuş, amatör futbol oynamış 1980 yılından itibaren Sakaryaspor havasını solumuş hem antrenörlerin hem de futbolcuların sağ kolu olmuş merhum gazeteci Sırrı Şanlı önerisine sıcak baktığını belirtti. Önceki gün Lütfü Yaman Spor Salonu'nda ödül töreninde yapılan U14 Sırrı Şanlı Basketbol Ligi finalinde konuyu Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Fatih Çelikel'e ileten Ergin'e olumlu yanıt geldi.


Çelikel: Valilikle görüşeceğim


Erenler Sahası'ndaki çim sahaya Sırrı Şanlı Sahası isminin verilerek merhum gazetecisinin adının ölümsüzleşeceğini ve Sakarya futboluna önemli hizmetleri olan merhum gazeteciye büyük bir vefa örneği olacağını ifade eden Ergin "Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Çelikel'in konuya sıcak bakması çok önemli. Sırrı Şanlı ismi ilimizde sporla ilgilenen herkesin saygı duyduğu bir isim. Onun isminin spor sahalarında olması kadar güzel bir şey olamaz" dedi.


Konuya hassasiyetle önem verdiklerini ve Sırrı Şanlı adını ilk olarak U14 Basketbol Turnuvasında vererek gerçekleştirdiklerini ifade eden Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Fatih Çelikel "Gençlik Spor'dan emekli olmuş ve gazetecilik yaparak kendisini kanıtlamış Sakarya'da sporla ilgilenen herkesin sevip saygı duyduğu Sırrı Şanlı isminin bir yere verilmesine en kısa sürede karar vereceğiz" dedi. Çelikel ile Basketbol İl Temsilcisi Alpay Alev'li U14 Basketbol Turnuvasında merhum Sırrı Şanlı'nın yeğeni Hande Şanlı'yı özel plaketle ödüllendirmişti.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Spor

Medyabar.com bugun 170651 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1602 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler