Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yarışmanın kazananı Konuralp İlkokul'u

Akyazı Kuzuluk İlkokulunun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenledikleri ilkokullar arası genel kültür ve bilgi yarışması "Neyi Meşhur Biliyorum Ülkemi Tanıyorum" yarışmasının dördüncüsü bugün yapıldı.

11:39   |   22.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi

28 ilkokulun katıldığı ve Kuzuluk  İhlas Kaplıca Evleri toplantı salonunda yapılan yarışma Konuralp İlkokulu'nun birinciliği ile sonuçlandı. Yarışma saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı


Oldukça zevkli ve heyecanlı geçen, Tanımadığımızı sevemeyiz sloganıyla yurt sevgisini ve ülke kaynaklarını tanımanın önemini geleceğin nesillerine aktarmayı amaçlayan yarışmada öğrencilere yurdumuzun çeşitli yörelerinin özelliklerinden oluşan 20 soru yöneltildi. 20 soru sonunda 9 okul 20 sorunun 20 sini cevapladı.  19 okulun yarışma dışı kalması ile yedek sorulara geçildi. Yarışma kurallarına göre soruya yanlış cevap veren okul yarışma dışı kaldı. 17. Yedek soru sonunda Konuralp ve Küçücek ilkokulları 170 puanla yarışmaya devam ettiler. 18. Soruyu bilemeyen Küçücek ilkokulu ikinci olurken Konuralp sorulan 38 soruyu da doğru cevaplayarak yarışma birincisi oldu.


 Jüri üyeliklerini Madanoğlu Ortaokulundan Kemal Kara, Küçücek Ortaokulundan Kübra Çallı, Yunus Emre İHL'den Nejla Çelik, Kabakulak AKV ilkokulundan Derye Elbasan ve Ahi Evran Meslek Lisesinden Abdullah Kurtulmuş'un yaptığı yarışmada Atatürk İlkokulu Nevruz Banoğlu İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu aynı puanla 3. olunca jüri her üç okulu üçüncü olarak ilan etti.


Okul Müdürü Mehmet Salih Şahin ayrıca jüri üyelerine de katkılarından dolayı birer hediye verirken yarışmaya katılan tüm öğrencilere birer katılım belgesi verdi.


Yarışmada Konuralp İlkokulu birinci, Küçücek İlkokulu ikinci, Atatürk, Nevruz Banoğlu ve Mehmet Akif Ersoy ilkokulları da üçüncülüğü paylaştılar. Dereceye giren okulların hediyeleri protokol tarafından verildi. Ödül töreni sonrasında öğrencilere ve davetlilere öğrenci velilerince hazırlanan yöresel yiyeceklerden oluşan bir ikramda bulunuldu.


Büyük ilgi gösterilen yarışmaya protokolün yanı sıra İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri ve kalabalık bir veli topluluğu katıldı.


Alaattin Onur

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 25157 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 865 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler