Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hastanede 'tablo karıştı' iddiası

Yenikent Devlet Hastanesi'nde tedavi gördüğü sırada bağırsak kangreninden şüphelenilen koah hastasının ailesine bir hafta sonra 'tabloları karıştırmışız' açıklaması yapıldı. Hastane başhekimi Murat Akgül, böyle bir şeyin söz konusu olmadığı söyledi

12:02   |   22.12.2017
Haber Resmi

Medyabar Whatsapp İhbar Hattı(0533 615 02 24)'na mesaj gönderen bir vatandaş, Yenikent Devlet Hastanesi'nde yaşadıkları bir olayı yazdı.


Adapazarı'nda yaşayan koah hastası vatandaş, 2 hafta önce fenalaşması üzerine hastaneye götürüldü.


Durumu ağırlaşan kişi, durumu ağırlaşınca yataklı servisten yoğun bakıma alındı.


Günlerde yapılan testlerin sonuçlarını inceleyen doktor 1 hafta önce hasta için yakınlarına 'Bağırsak kangreni olduğunu düşünüyoruz' dedi.


Hasta yakınları bu açıklama üzerine büyük üzüntü yaşarken bir hafta sonra farklı bir açıklama yapıldı.


Doktorlar, bir hafta sonra 'Tam teşhis edememiştik, tabloları karıştırmışız. Aslında böyle bir hastalığı yokmuş' şeklinde bir açıklama yaptı.


Gelen mesajda vatandaş konuyu böyle anattı: "Koah hastalığı sebebiyle hastanede tedavi gören hastamız serviste yatarken fenalaştı ve bağırsak kangreni diye yoğun bakıma alındı. İmkanları daha iyi olan bir hastaneye sevk etmek istiyoruz, eğer burda kalırsa önümüzdeki günlerde ameliyata almak zorunda kalırız denildiği ve yoğun bakım arandığı söylendi. Yaklaşık 1 haftadır yoğun bakımda bağırsak kangreni tedavisi gören ve anjiyo yapılan hasta için bize anjiyo yapıldı bağırsakları biraz rahatladı denildi. Dün hasta yakınlarına yapılan açıklamada önümüzde ki günlerde servis alabiliriz bugün biraz nefesinde zorlanma var daha iyi olduğunda hemen servise alacağız denildi. Bugün ise hasta yakınlarına hastanızı servise alıyoruz denildi. Hasta yakının daha dün bir kaç gün sonra alacaz diye söylediniz bugün neden alıyorsunuz sorusuna tabloları karıştırmışız" cevabı verildi. Hastanın oğlu bunun üzerine araştırmasında tabloların karıştırılması gibi bir imkan yok oyalamış olabilirler cevabıyla karşılaştı. Hasta yakınları Tablo karıştırılmanın açıklamasını bize yapmadılar, bunun ne olduğunu öğrenmek istiyoruz"


Hastaneden açıklama geldi


Yenikent Devlet Hastanesi Başhekimi Murat Akgül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada yanlış teşhisin söz konusu olmadığını ifade ederek, "Bu tarz şeylerde doktorlara soru sorarken utanç duyarak soruyoruz. Üzülüyoruz, onlar işlerini yapamamışlar gibi gözüktükleri için utanıyorum. Hastanın ilk teşhisi koah şikayeti, kötü bir halde gelmiş. İlgili hekim yatış vermiş hastaya, sonra solunumu düzeltilmiş. Solunumla ilgili tedavisi devam ederken, iki gün sonra hekim hastanın karnında şişlik fark etti. Her hekim ekstra gördüğü sıkıntıyı incelemek zorunda. Onunla ilgili tetkik istemiş. Mide ve bağırsakları şişmiş, enfeksiyon açısından değerlendirmek istemiş. Bununla ilgili inceleme yapmış. Damarsal yönden tıkanıklık var mı diye damar tomografisi çekilmiş hastaya. Bu tomografide bir sıkıntı çıkmamış. Daha sonra enfeksiyon açısındna değerlendirelim denmiş, tetkik yapılmış. İlk etapta değerler yüksek çıkmış. Yoğun bakıma yatırılmış. Enfeksiyon şüphesi olduğu için hastanın güvenliği için buraya yatırılmış. Enfeksiyon oranı düşmüş burada, hala hastanede yatıyor hastamız. Bir iki gün içinde de taburcu etmeyi düşünüyoruz. Koah'la ilgili sıkıntısı düzelmiş. Bu bağırsak kangreni konusu sadece şüphe üzerine dile getirilmiş, araştırma sonrası olmadığı ortaya çıkmış. Herhangi bir yanlış teşhis söz konusu değil" dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Sizden Gelenler

Medyabar.com bugun 27776 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6441 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
5443
22.12.2017 19:52
Vatandaş rumuzlu arkadaşım haberde hastaları karıştırmışız demiyor ki filmle bağdaştırıyorsunuz :)) Sayın başhekim bence haberin içindeki açıklamanız daha iyiydi şimdi yaptığınız yorumda da kendinizi çok kasmışsınız ya. Ne o öyle tıbbi nosyon felan . Bence medyabar sizin açıklamanızı da vermiş hemde çok da açıklayıcı vatandaşın anlayacağı dilden olmuş haberin içindeki açıklama.
5443
22.12.2017 19:49
Vatandaş rumuzlu arkadaşım haberde hastaları karıştırmışız demiyor ki filmle bağdaştırıyorsunuz :)) Sayın başhekim bence haberin içindeki açıklamanız daha iyiydi şimdi yaptığınız yorumda da kendinizi çok kasmışsınız ya. Ne o öyle tıbbi nosyon felan . Bence medyabar sizin açıklamanızı da vermiş hemde çok da açıklayıcı vatandaşın anlayacağı dilden olmuş haberin içindeki açıklama.
Murat Akgül
22.12.2017 19:32
Merhaba. Ben hastane başhekimiyim. Benim tıbbi nosyondan uzak böyle bir açıklamam olmamıştır. Zaten yaşananların da yazılanlar ile ilişkisi de yoktur. Olay tarafimdan araştırılmıştır ve hekimlerimizin hastayı olması gereken tıbbi kurallar çerçevesinde en iyi şekilde tetkik ve tedavi ettiği görülmüştür. Hastalığı nedeni ile çok ağır bir şekilde gelen hastamızın durumu da hekimlerimiz sayesinde nerede ise tama yakın iyileşmiştir. Bu kadar zorlu bir süreci hasta adına çok iyi yöneten bu hekimlerimize teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum. Herkese saygılar sunarım.
Vatandaş
22.12.2017 12:11
Şaka gibi yaaa rahmetli Kemal Sunal'ın. Filmi gibi mülayim sert ile mülayim tersin dosyası karıştığı gibi ey güzel Allah'ım yalnız işin ciddiyetinin farkına ne zaman varcaniz hastanelerde güven kalmadı denet yok çünkü herkez salmış bosaa gitti yere dercesine..
Online Ziyaretçiler