Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kur-an'ı güzel okumak için yarıştılar

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arası Genç Sadâ "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" İl Birinciliği AKM' de yapıldı.

16:33   |   22.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi
  8. Haber Resmi

Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin organizasyonunda gerçekleştirilen yarışmaya 16 ilçeden ve organizatör okuldan birer yarışmacı katıldı.


İl Müftü Vekili Nejdet Arman başkanlığındaki jürinin görev yaptığı yarışmada İmam Hatip Liselerinin yarışmacı öğrencileri salonu dolduran davetlilere Kur'an ziyafeti çektiler.


Yarışma sonunda jürinin puanlama yapması için verilen arada Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi ilahi grubu öğrencilerinin eşliğindeki sema gösterisi büyük beğeni topladı.


17 adayın yer aldığı yarışmada Sakarya İl Birinciliğini jüriden en yüksek puanı alan Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Recep Karayel kazanırken, ikinciliği Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Beytullah Bilgiç, üçüncülüğü Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Ömer Fındık elde etti.


Yarışma birincisine ödülünü Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, ikinciye ödülünü İl Milli Eğitim Müdürvekili Necmi Sağıroğlu, üçüncüye ödülünü İl Müftü Vekili Nejdet Arman verdi. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere verilen mansiyon ödüllerini İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Bahattin Aydoğmuş ile Ahmet Demir verdi.


Yarışmanın düzenlenmesinde ekibiyle kusursuz bir organizasyon sergileyen Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ekrem Güneş, katkılarından dolayı jüri üyelerine çiçek ve hediyeler takdim etti.


Genç Sadâ "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" İl Birinciliğini izleyen davetliler tüm yarışmacıları gönüllerin birincisi ilan ederken, yarışmanın her yönüyle güzelliğinden övgüyle bahsettiler.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 27752 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 906 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Nebi Kabadayı
23.12.2017 10:04
Kaç tanesi namaz kılıyor acaba. İl meb de görevli Din hiz. Bürosu çalışanları kılmıyor ama sorsan diz hizmetçileri... Yazık bu idarecilere
Emreh aydin
23.12.2017 21:12

Birader ,yarışmayla senin söylediğinin ne alakası var saçmalama salak salak.cocuklar pırlanta gibi,gencecik yaşta kuran bu bulbulu olmuşlar. sen o yaşta dua biliyormuydun acaba

Ertugrul
22.12.2017 20:44
Rabbim böyle yarışmaların sayısını arttırdı. Hayırda yarışan tüm gençlerimizi tebrik ediyorum. Selam ve dua ile...
Online Ziyaretçiler