Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Öğrencilerimiz bu projeyle Türkiye 1'ncisi oldu

IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV bölümü öğrencileri çekmiş oldukları “LUZ” isimli kısa film ile “En İyi Kurgu” ve “En İyi Kadın Oyuncu” dallarında ödül alarak Türkiye 1'ncisi oldu.

19:58   |   23.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

?3. Koruncuklar için BAK Liselerarası Kısa Film ve Senaryo Yarışması Ödülleri" ile "5. SETEM Akademi BAK ve Uluslararası İpekyolu Kısa Film Ödülleri" düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuklar Vakfı) katılımıyla ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlenen ödül töreni, gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.


İLGİ ARTIYOR

Beyoğlu Atlas Sineması'nda gerçekleşen, sunuculuğunu oyuncu Janset Paçal'ın üstlendiği ödül töreni gecesine Müdür Yardımcısı Bülent Altınbaş ve Radyo TV bölüm şefi Zeki Beyhan, film ekibinde yer alan öğrenciler Ahmet Hakan Aydın, Elif Algül, İlayda Batur ve Mehmet Ertan Kanur katıldı.


Törende açıklamalarda bulunan SETEM Başkanı Mehmet Güleryüz, etkinliğin Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle yapıldığını, liselerarası kısa film yarışması kategorisinde her geçen yıl ilginin arttığını vurgulayarak bu yıl 100'e yakın filmin başvuru yaptığını belirtti. Güleryüz, ?Türkiye'nin her ilindeki liselerden filmler geliyor ve liselilerin sosyal çevrelerine uygun çok güzel filmlerle karşılaşıyoruz. Bazen hayretler içerisinde liseli gençlerin yaptığı filmleri izliyoruz. Bunların tümü bir araya gelince gençler için bir şey yapabilmek, gençlerin kendini ifade etmeleri için yardımcı olmak ve yetenekli gençleri kültür-sanat hayatımıza kazandırmak temel amacımızdır? diyerek sözlerini tamamladı. Açılış konuşmalarının ardından SETEM emek ödülü yönetmen Hüsamettin Ünlüoğlu'na takdim edildi. Yarışmada finale kalan filmlerin tanıtımı izlendikten sonra ödül alan filmler açıklanmaya başladı.


 2 DALDA ÖDÜL

Toplam 8 dalda ödüllerin verildiği gecede, radyo tv bölümü öğrencilerinin çekmiş olduğu ?LUZ? isimli kısa film 2 ödüle layık görüldü. ?En İyi Kurgu? dalında ilk ödülü filmin aynı zamanda yönetmeni olan Ahmet Hakan Aydın, Koruncuk Vakfı Projeler Koordinatörü Serkan Çıtlak'tan aldı. Ardından ?En İyi Kadın Oyuncu? ödülünü filmin aynı zamanda senaristi olan Elif Algül jüri üyelerinden oyuncu Ergun Kuyucu'dan aldı. Algül, öncelikle yarışmayı düzenleyen SETEM akademi ve Koruncuk Vakfı'na teşekkür ederek sözlerine başladı. Ardından ekip arkadaşlarına, kendilerine destek olan öğretmenlerine de teşekkürlerini ileten Algül iki ödül birden beklemediklerini belirterek heyecanını paylaştı.


ÖDÜL SAYISI 13 OLDU

Radyo TV bölümü şefi Zeki Beyhan ise 5'i Türkiye 1'i İl birinciliği olmak üzere toplamda bu ödüllerle 13 ödüle ulaştıklarını belirtti. Film ekibinde yer alan tüm öğrencilerine teşekkür ederek mutlu ve gururlu olduklarını söyledi.

Okul müdürü Hüseyin Ünsal İskender ise, film ekibi ile filmi izleyerek tüm öğrencileri tebrik etti. Diğer kısa film yarışmalarından da ?LUZ? filminin ödül veya ödüller alacağını beklediğini söyledi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 152932 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2165 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler