Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ak Parti Pamukova'da Boncukçu dönemi

Coşku içerinde geçen Ak Parti Pamukova İlçe Teşkilatı Kadın Kolları 5.Olağan Kongresinde görevi bırakan Sibel Koç Bilal'in yerine Canan Boncukçu seçildi.

16:14   |   24.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi

 Ak Parti Pamukova İlçe Teşkilatı Kadın Kolları 5.Olağan Kongresi, Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda gerçekleşti. Kongreye Ak Parti Sakarya Milletvekili ve Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Ali İhsan Yavuz, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Ak Parti ilçe Başkanı Fatih Akın, Belediye Başkanı Cevat Keser, Ak Parti 25.Dönem Milletvekili Ali İnci, 24. Dönem Milletvekili adayı Ender Serbes partili kadınlar ve misafirler katıldı.


Sibel Koç Bilal  "Gönülden gönüle köprüler kurduk"


 Kadınların oldukça ilgi gösterdiği kongre divan saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Görevi bırakan Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Koç Bilal, yaptığı konuşmada , görev yaptığı dönemde yaz,kış demeden çalışıp bir çok projeler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Yaptığımız çalışmalarla Ak Partimizi büyütmeye çalıştık. Gittiğimiz her yerde kadınlarımızın dertleri ile dertlendik, sevinçleri ile mutluluklarına ortak olup gönülden gönüle köprüler kurduk. Görevimi Canan Boncuk hanımefendiye teslim ederken yeni yönetime gelecek arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar dilerim. " dedi.


Boncukçu, "Bizler siyasetin nesnesi değil siyasetin öznesiyiz."


 Yeni İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Boncukçu ise yaptığı konuşmada Ak Kadınlar olarak önlerine çıkan hiçbir engele aldırmadan davalarının ve partileri adına çalışacaklarını ifade ederek "Bu dava aşkı ile siyasetten, ekonomiye, ekonomiden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında aktif rolleri üstleniyoruz. Bir yandan da anneler olarak bu ülkenin gelecek nesillerini yetiştiriyoruz. Bizler siyasetin nesnesi değil siyasetin öznesiyiz. İnşallah devralacağımız bayrağı daha yükseklere taşıyarak, yaklaşan seçimlerde canla başla birlik içerisinde durmadan çalışacağız" dedi.


Keser, "Pamukova belediyesine gelen bir tane vatandaşım eli boş

dönmemiştir."


 Ak Parti Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser içe geçmiş seçimlerde çok büyük başarılara imza atıldığını ifade ederek "Tüm seçimlerde kadınlarımızın rolü çok büyüktü. Çünkü tek tek evlerde hanımlarla görüşen kadınlarımızdı. Pamukova da yüzde 68 olan oyumuzu daha yukarılara çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Pamukova belediyesine gelen bir tane vatandaşım eli boş dönmemiştir. Bundan sonrada birlik berberlik içerinde çalışıp oyumuzu daha yukarılara çıkartacağız" dedi.


Akın, "Siyasette dikensiz gül bahçesi yoktur."


 İlçe Başkanı Fatih Akın ise görevi devreden İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Koç Bilal'e teşekkür ederken yeni seçilecek İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Boncuçu ve yönetimine başarılar diledi. Akın "Siyasette dikensiz gül bahçesi yoktur. Siyasiler sorunları çözmek için vardır. 1949 yılında İsraili ivedi bir şekilde tanınması gerekir diye imza atanlar bugün sizin en doğru yaptığınız şeyin dahi arkasında durmayız diyorlar. Bizler bu memleketin ilerlemesi için buradayız. Bu memlekette taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Yarından itibaren seçim startı alacağız. Durmak yok yola devam" dedi.


Hatipoğu, "Biz beşiği de sallayacağız , dünyayı da sallayacağız, ülkeyi de

sallayacağız, beyleride sallayacağız."


 İl Kadın Kolların Başkanı Zehra Hatipoğlu kadınların önemine dikkat çekerek, "Beyleri de dünyaya getiren biz, evlerimizi inşa ediyoruz, çocuklarımızı yetiştiriyoruz. Her türlü şeyi yaparken vatanıda inşa etmek için uğraşıyoruz. 19680 ihtilal inden önce binlerce gencimiz öldü analar ağladı. Bu memlekette alevi suni kavgası çıkarttılar analar ağladı. Bu memlekette yağımızı şekerimizi vermediler mutfakta analar ağladı. 2002 yılında kurulan bu parti geçmişe sünger çekti ve güçlü kadınlar dedi. Ve biz bugün güçlü kadınlar olduk. Allah bu partiyi kurandan razı olsun. 2019 seçimi özgürlüklerimizin tavan yapacağı gündür. Biz beşiği de sallayacağız , dünyayı da sallayacağız, ülkeyi de sallayacağız, beyleride sallayacağız ve kimseye bakmayacağız önümüze taş konsada o engeli aşacağız" dedi.


Milletvekili Yavuz, "Bu memlekette başı örtülü kadınlar avukat bile

olamıyordu."


 Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise kongre ortamının mükemmel olduğunu ifade derek emeği geçenlere teşekkür etti. Yavuz , görevi devreden kadın Kolları İlçe Başkanı, devralan Kadın Kolları ilçe Başkanı, Belediye Başkanı, Ak Parti İlçe Başkanı ve İl Kadın Kolları Başkanına konuşmalarından dolayı teşekkür etti. Yavuz yaptığı konuşmada "Bırakın kamuda çalışanların baş örtüsü takma yasağını, avukat bile olamıyordu. Çarşaflı fotoğrafla kimlik verilmedi. Üniversite kampüslerinden içeriye giremiyorlardı. Sandık başında görev alamıyorlardı.oralardan geliyoruz. Tabiri caizse anamız ağladı. 1980 öncesi ve sonrası binlerce kişi öldü analar ağladı. İnşallah bir daha böyle günler yaşamayacağız" dedi.


 Görevi devreden Kadın kolları İlçe Başkanı Sibel Koç Bilal, görevi devralan yeni Kadın Kolları ilçe Başkanına Türk bayrağı ve kuranı Kerim hediye etti.

Konuşmalar, hediye ve plaket takdimleri sonrası yapılan oylamada delegelerinin oylarının çoğunluğunu alan Canan Bonçukçu Pamukova Ak Parti Kadın Kollarının yeni İlçe Başkanı seçildi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 245048 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2694 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
kertenkele
25.12.2017 11:51
19680 ihtilali..Evet .Milattan önce.....Hatıralamamk ne mümkün?.Dün gibi hatırlıyorum..''Başı kapalı bayanlar AVUKAT BİLE' olamıyordu ne demek?.Avukatlık basit bir meslekmiş gibi Emlakçılık ile karıştırdı Sn. Vekil herhalde?.
send işçi
24.12.2017 21:30
pamukovada kiralar 50 tl galiba baksana öyle bi anlattı ki taşınasım geldi
Online Ziyaretçiler