Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kahvecilerde güç dengeleri alt üst olur mu?

Kahveciler Esnaf Odasının Olağan Genel Kurulu 28 Ocak Pazar günü yapılacak ve 920 kahveci esnafı sandık başına giderek yeni yönetim ve başkanı seçecek.

22:50   |   24.12.2017
Haber Resmi

Uzun yıllar oda başkanlığı yapan Resul Karataş'ın 2015 yılında vefatının ardından aynı yılın Temmuz ayında Mehmet Altay, yönetim kurulu kararıyla başkanlığa seçilmişti.


Altay'ın göreve gelmesinin ardından Kahveciler Odası Başkanlığına aday olan isimler aylar öncesinden çalışmalara başladı. Yeni yılın ilk ayında yapılacak olan genel kurulda, ilk defa 4 isim birden başkanlığa aday oldu.


Mevcut başkan Mehmet Altay ile Şerif Ali Kaya, Emin Oylu ve Efem Yetimoğlu adaylığını açıkladı. Mevcut Başkan Mehmet Altay'la birlikte uzun yıllar sonra Kahveciler Odasında başkanlık çekişmesi yaşandığı görülüyor. 


Altay, kısa başkanlık döneminde özellikle esnafla istişare ve yakın temaslarıyla dikkat çekti. Altay'ın 2 yıllık döneminde sadece esnafla istişareli bir şekilde yürüttüğü çalışmalar avantaj olarak görülüyor. 


Diğer adayların aynı güç dengesine sahip olduğu ifade edilirken, Altay'ın 3 rakibine karşın bir adım öne geçtiği de söyleniyor.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 162177 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3618 kere okundu
YORUMLAR 10 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Ellidört sakarya 54
29.12.2017 02:35
ah be kardeşimm....rahmetlii babanın mirasııı ençokk sana yakışırdıı..senii oda başkanıı olarakk görmekkk hemm bizee hemm rahmetliyii sevnn esnaflaraa armağanın olurduu evet evett senden bahsediyorumm..YAKUP kardeşimm ....sormak istiyorumm Neden böyle birşeye cüret edipte masaya yumruğunu koymadınn...tamamm bu seçiMlerr böylee geçsinn bakalımm lakinn biz ler seniii sevenler vee sana değer verenler olarakk..birgün senii o koltukta görmek isterizz..bizlerii üzmee yakışanı yap ve üzerindeki ölü topraklarını sirkele yakupp KARATAŞŞ..BAŞKAN belli tabikide bizim gönlümüzün başkanıda sensinn...birdahakine seni orada görmekten onur ve grur duyarızz...UNUTMA Yalnız değilsin...GÖNÜLLERİN EFENDİSİİİ..SEN YÜREKTE YAŞADIKÇA ÇOK ÖZELSİN...
SALİH
28.12.2017 09:38
kahveci esnafı olarak odaya bağlı ve işyerimize kadar gelen bir muhasebecimiz neden yok. neden biz dışarıdaki muhasebecilere 140 lira 150 lira gibi ücretler ödüryoruz.. neden piyasadaki kilo çay fiyatına müdahale edemiyoruz.. 900 üyesi olan bir odanın neden hala kendine ait bir yeri yok atıl bi şekiilde köhne bi yerde yıllardır oturuyorlar... EFEM YETİMOĞLU Kahveciler odası için en doğru karar olacak..
salih
28.12.2017 09:32
BAŞKANLIĞIN EN BÜYÜK ADAYI OLAN EFEM YETİMOĞLU KAHVECİLER İÇİN BENCE EN DOĞRU KARAR.. KAHVECİLERİN SORUNLARI VAR VE BUNU ÇÖZECEK BİR BABAYİĞİT GEREKİYOR O KİŞİ DE EFEM YETİMOĞLU.. BEKLEYECEK VE GÖRECEKSİNİZ..
Özdemir yeri
26.12.2017 23:15
Her daim bizlerin yanında olan ve elinden geldiğince bize satıp çıkan başkanımıza tesekurler her daim dizinleyiz rahmetlinin emanetine sahip çıkana bizlerde satıp çıkarız...
Tolga ayhan
26.12.2017 11:55
Sayın mehmet altay o da başkanlığına kendiniz için mi isa garıp için mi ? Adaysınız üyeler bunu merak ediyor.oysaki sizde bir üye sınız ve üyeler in menfefaati için sizin için mucade edecek çalışkan aktif ve başarılı sayın şerif ali kayayı destekleyerek ıyi bir karar vermiş olursunuz.birilerine kendinizi kullandirmayiniz
İlker kaptan
26.12.2017 11:51
Şerif ali kaya her daim yanındayız
Eniştenin yeri
26.12.2017 00:20
İyler her zaman kazanırlar genc ve dinamik bir tecrübeli bir kadroyla mehmet başkanım ve yönetimi hiç bir şekilde cıkar uğruna görev yapmadı yapmayacaktır, daima esnafımızın cıkarı uğruna çalışmaktadır.
Feridun Saray
25.12.2017 20:18
Sakarya'daki kahveciler için çok büyük bir fırsat şerif Ali kaya yı çok iyi değerlendirmeli ve başkan seçmeli çalışkan ve iş gören sıkıntılara çözüm arayan yapısıyla çok faydalı olur kesinlikle denenmeli hayırlı olsun
Kartal atmaca
25.12.2017 11:41
Mehmet Altay başkanın tekrar seçilmesi dileğiyle başarılar.
Ateş Dağlı
25.12.2017 08:11
Çay parasını tuvaletle kıyaslayan adamdan ne beklenir...
Online Ziyaretçiler