Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Başkan Bayar: "Zeynepler Ölmesin"

Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Eda Bayar, tüm Türkiye çocuklarının sesi oldu ve her yerde yaşanması muhtemel konuya dikkat çekti

11:49   |   25.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Geçtiğimiz hafta Elazığ'da kaldırımda yürürken bir inşaattan başına tahta kalıbı düşmesiyle hayatını kaybeden 7 yaşındaki Zeynep'in hayatını kaybettiği haberini gördüğünü yaşadığı büyük üzüntüyü dile getirdi.


Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Esnaf seminerinde programda olmamasına rağmen büyüklerinden rica ederek sahneye çıktı ve Başkan Bayar "Daha çok yeni bir başkanım önceki hafta Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisimizi kurduk ve aldığımız kararlardan biride inşaat yapılan alanların biz çocuklar için tehlike arz ettiği ve güvenlik tedbirlerinin yeteri kadar alınmamasıydı. Biz her konuya çocuk gözüyle bakıyoruz. Bu sebepten dolayı fikirlerimize lütfen önem verin. Biz sizin çocuklarınızız, biz tehlikelerden habersiziz unutmayın İnşaat alanlarından yürüyerek; eğitimim için okula gitmek, eve ekmek almak için bakkala gitmek, sosyal hakkım olan parka girmek, ihtiyacım olan kalem için kırtasiyeye gitmek zorunda kalabiliyorum. İnşaat alanına şerit çekilmemişse, güvenlik bariyeri yapılmamışsa ben bir çocuğum güvenli olduğunu düşünüp yürümeye devam edebilirim. Ben bir çocuğum kafamı kaldırıp yukardaki kalası, tehlike arz eden demiri, tuğlayı göremeye bilirim. Ben çocuğum, ne benim nede bir arkadaşımın kafasına düşen demirle, kalasla tuğlayla ölmesini istemiyorum? Olası bir durumda siz büyüklerim ve yetkililer, bunun hesabını verebilecek misiniz? Soruyorum! Sorun her neyse ama bir an önce çözüme kavuşturmalı. Zeynepler ölmesin" dedi.


Yaşanan üzücü olayın görsellerini de hazırlayan ve büyüklerine sunan Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Eda Bayar, salondaki herkese duygulu anlar yaşattı ve büyüklerinden bu konuda dikkat etmelerini ve çevrelerindekilerini uyarmalarını. Yaptırım yasalarının gerekirse çok daha büyük cezaların olması gerektiğine vurgu yaptı.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 21833 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 491 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler