Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Başbakanlıkta Yıldırım ve Atalay'dan asgari ücret zirvesi

Başbakan Binali Yıldırım, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

00:32   |   26.12.2017
Haber Resmi

Görüşmede önümüzdeki günlerde açıklanacak olan 2018 yılı asgari ücret kararının gündeme alındığı öğrenildi. 


Asgari ücrette Türk-İş'in teklifi bin 893 lira olması yönünde iken, DİSK'in teklifi de 2 bin 300 lira.


Hükümetin masasında da hangi ücret olacağı merak ediliyor.


Başbakan Yıldırım, daha önce yaptığı açıklamada asgari ücretin en az enflasyon kadar olacağını söylemişti ve hesaplamalara göre bu da bin 600 TL'ye tekabül ediyor.


Sürpriz görüşme basına kapalı olarak yapıldı 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 117116 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5151 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
CAN ARİF
26.12.2017 12:21
asgari ücret için her yıl toplanmaya ne gerek...Devletin ödediği en düşük memur maaşı teyit edilmiş asgari ücrettir. Artışlarııda memur maaşına endekslersin olur biter. HER DİNİ BAYRAMDA BÜTÜN ÇALIŞAN VE EMEKLİ EN AZ YARIM MAAŞ "BAYRAM İKRAMİYESİ" ALMALIDIR. MİLLİ GELİR KİŞİ BAİINA ARTI DENİRDE ÇOĞUNLUK BİR KESİM HİSSETMEZ.İŞTE KAPİTALİS DÜZEN BU..FAİZLERE KARŞIDIR MÜSLÜMAN DA FAİZLİ SİSTEMLE ÇALIŞAN KURUMLARDA BİR DEĞİŞİM OLMUYORSA İSTEDĞİN KADAR KARŞI OL... DEVLET ÇALIŞANINA YILDA BELŞİRLİ BİR TUTAR TAKSİTLE GERİ ALMAK ŞARTIYLA FAİZSİZ BORÇ VEREBİLMELİ...BANKALARIN KUCAĞINDA PAÇAVRA ETMEMELİ İNSANI..
HAK İŞ
26.12.2017 09:32
BARAN beğenmediğin basiretsiz dediğin HAK İŞ konfederasyonu bu düzenleme ile yaklaşık 450.000 kadroyu bünyesine kattı aslan gibi üyelerine güven verdi. beğenmiyorsan seni kimse zorla tutmuyor istifa edersin olur biter.
emekli
26.12.2017 08:53
ya o koltuğa oturdun oturalı işçi kesimine ne katkın oldu eğer işçi maaşları özellikle demiryolcu maaşlarının bugün iyi derecede olmasının sebebi ENVER TOÇOĞLU dur. eğer sayın TOÇOĞLU sözleşme + enflasyon farkı olarak sözleşme imzalamamış olsaydı çalışan işçiler bugünleri de görmezdi.ENVER TOÇOĞLU nun bıraktığı mirasla bugünlere geldin ,hani sen bu ülkede cumhurbaşkanından sonra üçüncü kişiydin ne oldu. KOSKOCAMAN FIIIIIISSSSSSSSSSSSSS
Baran
26.12.2017 08:50
Ergun Atalaydan başka,Sakarya için,İşçi için çalışan Mantıklı Bir kişi daha varmı?? Sağol Ergun başkan keşke bizde hak iş denen basiretsiz iktidar yalakası sendika(Mecburen) yerine sizin sendikanızda olabilseydik.
Online Ziyaretçiler