Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP Kadın Kolları'nda Dikmen güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi Sapanca Kadın Kolları'nda Nuray Dikmen güven tazeledi.

09:56   |   26.12.2017
Haber Resmi

İlçe teşkilat binasında gerçekleşen kongrede konuşan Başkan Dikmen, "Ekonomimizin iyice kötüleştiği, terörün tırmandığı, yoksulluğun iyice arttığı, işsizlik oranının yüzde 10.7, kadın işsizlik oranının ise yüzde 20'lerde olduğu, kadına yönelik şiddetin en üst düzeyde olduğu, kadınların medeni haklarının elinden alınmaya çalışıldığı bu dönemde kongremizi yapıyoruz ve biz kadınlar mücadeleye devam diyoruz" dedi.


Konuşmasında kadın-erkek eşitliğine dikkat çeken dikmen, "Ocak 2002-2017 AKP Hükümeti döneminde 14293 kadın katledilmiş, bu korkunç bir rakam. Sadece 2017'nin ilk 10 ayında 240 kadın öldürülmüş, 77 kadına tecavüz edilmiş, 286 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulmuş, bunun yanında erkek çocuklarımıza da yapılan taciz ve tecavüzler gerçekleştirilmiştir. Mevcut Hükümet kadına, erkeğe itaat etmesi gerektiğini savunurken biz eşitliği savunuyoruz, kadın erkek eşittir diyoruz. Etek boyumuzla, attığımız kahkahayla, hamileyken sokakta gezip gezemeyeceğimizle, kaç çocuk doğuracağımızla yani kısacası özgürlüklerimize ve yaşam tarzımıza müdahale etmeye çalışıyorlar" şeklinde konuştu.


Tüm kadınları mücadele etmeye çağıran Dikmen, konuşmasının sonunda ise, "Biz kadınlar mücadelemizle buna izin vermeyeceğiz ve bütün kadınları haklarımızı korumak ve daha iyi şartlarda yaşamak için mücadele etmeye çağırıyoruz" ifadelerine yer verdi.


YÖNETİM KURULU


Konuşmalarından ardından tek listeyle gidilen seçimlerde Nuray Dikmen başkanlığındaki yönetim şu isimlerden oluştu:


Ayfer Adıyaman, Beyhan Elmas, Mukadder Kahraman, Necla Kaya, Ümmühan Onbaş ve Birgül Toksöyle


YEDEK ÜYELER


Sibel Baykal, Nermin Yıldız, Sezer Öğüt, Fatma Zincir, Ayşe Nevin Arığ


İL DELEGELERİ


Emel Bircan, Zeynep Seyhan, Nuray Dikmen, Birgül Toksöyle, Nurşen Şirin, Mukadder Kahraman, Necla Kaya, Ayfer Adıyaman, Beyhan Elmas, Nermin Yıldız


İsa Çiçek

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 19129 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 623 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler