Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sapanca Ülkü Ocakları'ndan işaret dili eğitimi

Ülkü Ocakları Sapanca İlçe Başkanlığ Pazartesi ve Perşembe günlerinde gerçekleştirdiği işaret dili eğitimlerine başladı.

10:03   |   26.12.2017
Haber Resmi

Ülkü Ocakları Sapanca İlçe Başkanlığı, işaret dili eğitimlerine başladı. Sapanca Ülkü Ocaklarından konuya ilişkin yapılan açıklamada, Pazartesi ve Perşembe günleri saat 18:30'da gerçekleştirilen eğitimlere tüm vatandaşlar davet edildi.


Eğitimlerdeki asıl amacın engelli bireylerin sosyal hayata kazandırılması olduğuna dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:






"Günümüzde engelli vatandaşlarımız toplum içerisinde iş bulmakta, insanlarla iletişime geçmekte, kendilerini anlatıp karşısındakini anlamakta zorluklar çekebiliyorlar. Bunun başlıca sebebi sosyal yaşantının ve fiziksel çevrenin engelli vatandaşlarımıza göre düzenlenmemesidir. Bu da onların sosyal yaşantıya katkıda bulunmasına, yeteneklerini ve yapabileceklerini dışarıya aktaramamasına sebep olmaktadır. Bizim yapmamız gereken engelli vatandaşlarımızın toplumda bir değeri yokmuş gibi dışarıda kalmasına neden olmak değil topluma kazandırmaya yardımcı olmaktır.


Bunun yolu da onları anlamaktan ve empati kurmaktan geçer. Her engelli kardeşimizin topluma kazandırabileceği bir şeyler mutlaka vardır. Biz Ülkü Ocakları Sapanca İlçe Başkanlığı olarak kardeşlerimizin ve toplumumuzun engelli vatandaşlarımızı anlayabilmeleri ve onlarlar iletişime geçebilmeleri için işaret dili eğitimlerine başladık. Pazartesi ve Perşembe günleri saat 18:30'da gerçekleşen derslerimiz Ülkü Ocakları Sapanca İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşmektedir. Bütün vatandaşlarımız davetlidir. Unutmayın her birey bir engelli adayıdır."


İsa Çiçek





Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 20997 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 500 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler