Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Taşkent'ten 'son KHK' tepkisi!

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, hafta sonu yayınlanan son Kanun Hükmünde Kararnamenin içeriğine ilişkin eleştirilerini dile getirdi

16:59   |   26.12.2017
Haber Resmi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ayça Taşkent'in açıklaması şu şekilde: 


Demokrasi adına birleşerek toplumsal mücadelelerimizi ortaya koymalıyız.
Son çıkartılan KHK'nin içeriği kabile devleti yöntemlerini içermektedir. 


Ülkemizde maalesef son yıllarda hiç de haklı olmayan gerekçelerle KHK ile yönetilme şeklinin benimsendiği görülmektedir. 


En son çıkartılan KHK'lerle ülkemiz daha da nefes alınamaz hala sokulmuştur. 
Üzülerek ifade etmeliyim ki son KHK ile yurttaşlarımız birbirlerine kışkırtılma yoluna götürülmektedir.


Son olarak çıkartılan KHK'nin 121'ci maddesi "bir gruba ya da kişiye karşı saldırma zemininin alt yapısını" yasal zeminini oluşturduğu  apaçık ortadadır. 


Böylesi "kışkırtıcı bir anlayışla" yönetilen ülkemiz ve halkımız,  bu anlayışla hareket etmeyi son yıllarda alışkanlık haline getirmiş yönetici portresi çizenleri hak etmemektedir..


Maalesef temel hukuka aykırı olduğu bilinen KHK'larla çıkartılan ülkemizi dünya kamuoyunda  da zor durumda bırakan bu kararnameler ülkenin en üst mahkemesi olan Anayasa Mahkemesi dahi, taraf olmayarak yapılan itirazları dikkate almamayı "görevsizlik gerekçesiyle"  tercih etmektedir.


Yine aynı  hukuk tanımaz içerikle hazırlanan KHK'lerin içeriğini ambalajlayarak sunanlar, CHP olarak şartsız taşeron işçilerimizin kadroya alınmasıyla ilgili taleplerimizi yok saymışlardır. 


Çünkü mevcut, son çıkartılan KHK'larda uygulamalar, taşeron kadrolarla kamuda hizmet veren, iş hayatına katılan işçilerimizin haklarını "güvenlik soruşturmaları ve sınavlarla" gasp edileceği görülmektedir. 


İşçilerin hak ve hukuklarını düzenleyen kanunun işçi temsilcileriyle müzakere edilmeden çıkartılması sakat bir anlayışın son ürünüdür. Bu garabet yapılardan toptan kurtulmak ve demokrasiyi tüm kurum ve kavramlarıyla ülkemizde tam anlamıyla yeniden tahsis etmek için toplumsal mücadelelerimizi birleştirerek ülkemiz adına ortaya koymamız gerekmektedir.. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 155306 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 893 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Kürşat kılıç
27.12.2017 12:32
Agziniza saglik ayrica ısır cumartesi günü ne masallar anlatacak yine ezilip gidecek yanindaki fukara adamlar kostursun dursun umarım karinlarini doyuruyorsundur seni 6 yil oncesinden bilirim çünkü senin cebinde akrep var
delege
27.12.2017 08:43
il başkanı olarak son kez eline verilen metni okudu :)
Online Ziyaretçiler