Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Zirvedekiler Buluşuyor'un ilk konuğu Başkan Yılmazer oldu

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, hayat hikâyesini, akademik basamaklarının çıkışını, mesleki deneyimlerini Sapanca Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileriyle paylaştı.

10:50   |   27.12.2017
Haber Resmi

Sapanca Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen "Zirvedekiler Buluşuyor" platformunun ilk konuğu olan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, mezun olduğu lisede bu platformumun ilk konuğu olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.


Programın başında çocukluğu, okul dönemleri, akademik unvanlarını aldığı dönemlere kadar hayat hikâyesini görsel sunum eşliğinde yayınlandı. Sunumun ardın konuşma yapan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, konuşmasında "Gençler şunu unutmayın Allah ilmi isteyene, zenginliği istediğine verir. Siz çalışın ki hak edin. Kimse bulunduğu yere kolay gelmiyor. Köy okullarında imkânsızlıklarla okudum, gaz lambasının altında ders yaptım, hem tarlada çalışıp hem okuluma devam ettim. Liseyi şuan sizin de bulunduğunuz liseden mezun oldum. Lise de okurken aynı zamanda mısırözü yağı fabrikasında çalıştım, evlerde elektrik tesisatçısı olarak ek iş yaptım. Hiçbir zaman hedefimden şaşmadım.


Üniversiteyi kazandım ama işlere gitmeye de devam ettim. Sapanca Meslek Yüksek Okulu, Serdivan Belediyesi, Sapanca Belediyesi'nde çalıştım fakat asla bulunduğum mevkii yeterli görmedim. Öğretim Görevlisi, Dr, Yardımcı Doçent ve Doçentlik unvanlarımı sırasıyla hak ederek, çok çalışarak aldım. 2014 Yılında Sapanca Belediye Başkanı olduğumda dahi akademik konumuma engel ya da yeterli olarak düşünmedim ve sınavlara çalıştım 2015 yılında Doçent oldum. Şimdi ki hedefim Profesörlük unvanına sahip olmak. Siz siz olun kendinize hedef belirleyin, imkânsızlıklar ya da olumsuz şartlarda yılmayın. Çabanıza rağmen olmuyorsa üzülmeyin, çünkü bunda da bir hayır olduğunu kesinlikle unutmayın. İnançlı olun, büyüklerinize saygıda kusur etmeyin" dedi.


Her Birey Vatan, Millet Sevdalısı Olarak Yetişmeli


Başkan Yılmazer, konuşmasında her bireyin bebeklikten itibaren Vatan, Millet Sevdalısı olarak yetişmesi gerektiğine vurgu yaptı. Vatanına, bayrağına, dinine sahip olan milletlerin asla hezimete uğramayacağını aktardı. Program sonunda Sapanca Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Cahit Orhan Ölmez, Başkan Yılmazer'e teşekkür plaketi takdim etti.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 138785 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 663 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler