Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Özgür Arık 'Başkanlığa talibim' dedi

Bizim Sakarya Gazetesinin eski Genel Yayın Müdürü Özgür Arık, Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlığına olan adaylığını açıkladı.

13:51   |   27.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

MEDYABAR.COM

Betül DEMİR - Şeyma SUNGURLU'nun haberi

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Örgütünün kongresi 30 Aralık Cumartesi günü yapılacak. 


Kongreye sayılı günler kala eski Gazeteci Özgür Arık, CHP İl Başkanı adayı olduğunu açıkladı.


İl binasında düzenlenen basın toplantısına İl Başkanı Ayça Taşkent ve çok sayıda parti mensupları katıldı.


Başkan Taşkent, adaylığını açıklayan Özgür Arık'a başarılar dileyerek hayırlı olması temennisinde bulundu.


Aday Özgür Arık, "Türkiye 2019 yılında üç kritik seçim yapacak. Sakarya koşullarının bilincindeyiz. Sakarya'da belediyelerin yüzde 100'ü AKP'nindir, bunun maddi ve örgütlü desteği seçimde AKP hesabına gereğini yapacaktır. AKP'nin ve yandaşlarının para gücü inanılmaz çaptadır; kayıt dışı diye vurgulanan para, seçimlerde itici güç olarak kullanılacaktır. Baskı altında tutulan basın AKP lehine kullanılacaktır. Sakarya'yı üs haline getiren tarikatlar ve cemaatler, AKP yönetiminin sürmesini canı gönülden isteyecekler, bunu hayat memat sorunu olarak görecekler ve seçimlerde etkin olacaklardır." ifadelerini kullandı.


Belediye yönetimlerine CHP kadrolarına taşıyacaklarını ifade eden Özgür Arık,"Başarı için emek vermek, alın teri dökmek, istençli olmak, elbirliğini sağlamak, kendi içindne bölünmemek, dayanışmayı gerçekleştirmek zorundayız. Bu hedefe ulaşmanın tek ve biricik yolu ise üyenin hukukuna saygı göstermek, parti içi demokratik mekanizmaları işletmektir. Söz,yetki ve kararın üyelerde olduğunu unutmamalıyız. İşte biz bunu başarmaya talibiz. Başaracağız. AKP'yi Sakarya'da alaşara edeceğiz. CHP'yi birinci parti konumuna getirip milletvekilleri kazanacağız." dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 139588 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1804 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Muhammet Demir
28.12.2017 11:29
Özgür Arık in adayı ilçe seçimini kazanamadı ama genel merkezin adayını da seçtirmedi. Yani Özgür Arık in siyasi manevrası sayesinde parti içi muhalefet bir gol atmış oldu. Özgür Arık yılların kurt siyasetçisi. Bence kimse(özgüre muhalefet edenler) bu işleri garanti görmesin sonunda hayal kırıklığına uğramasın. Ben Özgür Arık in şansı olduğunu düşünüyorum.
Kazım Ulusoy
28.12.2017 10:27
Mevcut adaylar arasında etkin muhalefet yapabilecek tek aday Özgür bey gibi gözüküyor. Ayça Taşkent zaten Özkoç un dolayısıyla Kılıçdaroğlu nün adayı. Erdoğan Isır il başkanlığı konusunda zayıf kalacak pasif bir siyasi profil sergiliyor. Önyargılardan ari tek uygun aday Özgür Arık gibi duruyor. Kılıçdaroğlu ndan sıkılan CHP üyeleri Özgür beyin etrafında toplanırlarsa şaşırmam.
Partili
27.12.2017 14:42
Özgür Bey neden zorluyorsunuz? Desteklediğin aday 47 oy aldı. İl delegesi değilsin. İlçe başkanlarından hiç biri desteklemiyor? Adaylık için 40 imza dahi toplayaman zor.
yorumsuz
27.12.2017 14:00
desteklediği ilçe adayı 47.... bunuda yası olmuş 49-50.. :) hayırlara vesile olsun :)
Online Ziyaretçiler