Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

SAMEK'te yeni dönem kayıtları başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim kurslarında yeni dönem kayıtları 2 Ocak Salı günü başlıyor.

16:41   |   27.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi

20 merkez 91 branşta yaygın eğitimde bir marka haline gelen SAMEK'ler, yeni dönemde de kursiyerlere hizmet sunacak. Kayıtların www.sakarya.bel.tr adresinden online olarak yapılabileceğini aktaran Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, tüm Sakaryalıları SAMEK'lere davet etti.2. dönem kayıtları başlıyor


2 Ocak Salı günü başlayacak kayıtlara tüm hemşehrilerini davet eden Aktürk, "SAMEK merkezlerimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Kursiyerlerimiz hem yeteneklerini keşfediyor hem de ev ekonomilerine katkılar sağlıyor. Merkezlerimizde ortaya çıkarılan eserleri bizleri fazlasıyla memnun ediyor. Bu yıl ilk dönemimizin sonuna geldik. İnşallah 2. dönemde de aynı ciddiyet ve anlayışla çalışmalarımız sürecek. Şehrin markası haline gelen SAMEK kurslarımızın yeni dönem kayıtlarına tüm hemşerilerimiz davetlidir" dedi.


Son gün 12 Ocak Cuma


Kurslar için kayıt detaylarını paylaşan Aktürk, "Kurslarımıza kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız, 12 Ocak Cuma gününe kadar kimlik bilgileriyle www.sakarya.bel.tr adresinden başvuru yapabilecek. Kursiyerler mesai saatleri içerisinde nüfus cüzdanı fotokopilerini başvuru yaptırdıkları kurs merkezine teslim ederek kayıtlarını tamamlayacak. Bir kursiyer en fazla iki branşa kayıt olabilecek. Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler 44 44 054 (dahili 3114) numaralı telefonu arayabilirler" ifadelerini kullandı.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Sanat ve Meslek Eğitimi'nde  2. dönem açılacak olan branşlar şu şekilde:


Akyazı: İngilizce, Arapça (A.Ö.F), Bilgisayar İşletmenliği


Geyve: İngilizce, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Bilgisayar İşletmenliği, Ney


Karasu: İngilizce, Arapça, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Bilgisayar İşletmenliği


Kaynarca: İngilizce, Bilgisayar İşletmenliği


Mutfak Atölyesi: Pasta, Hamur İşi, Tatlı Yapım ve Sunum Teknikleri, İtalyan İşi, Butik Pasta ve Kurabiye Yapımı, Türk ve Dünya Mutfağı, Kısa Programlar; Makarna, Mantı ve Soslar (3 Hafta), Sokak Lezzetleri (Köfte,Dürüm vs. ? 3 Hafta), Sütlü Tatlılar (3 Hafta), Osmanlı Mutfağı (6 Hafta)


Sapanca: Arapça, İngilizce, Almanca, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayar İşletmenliği, Standart Türk Klavyesi, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Butik Pasta ve Kurabiye Yapımı, İtalyan İşi, Pasta Yapımı ve Sunumu, Türk ve Dünya Mutfağından Uygulamalar, Takı Tasarımı


SAMEK Eğitim ve Gençlik Merkezi: Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Korece, Yabancılar İçin Türkçe, Ön Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayar İşletmenliği, Standart Türk Klavyesi, Adli Kalem İşleri, Autocad, Web Tasarımı, 3 Boyutlu Grafik Animasyon, Osmanlıcada Kolay Metinler, Osmanlıca Arapça Farsça Kurallar, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Yönetici Asistanı

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 23570 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2182 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
mert saka
28.12.2017 08:31
SAMEK bence artık bir marka oldu,boşuna haksızlık etmeyin şimdiye kadar bir sürü insanı meslek sahibi yaptı diller öğretti,ben 3 yıldır gidiyorum çeşitli kurslara üstelik özel kurslardan hiçbir farkı yok hepsi aynı eğitim.Bence eğitim konusunda çok ciddiler kaliteden taviz vermiyorlar ben tavsiye ederim.özel bir kursun hocası ile samekteki hoca aynı okuldan mezun olmuşlar sizce ne fark olabilir ki?Üstelik 20 tl ye 4 ay boyunca kurs nerede bulabilirsiniz acaba...Bana bir kuruş bile menfaati yok kaliteli hizmet alıyorsun o kadar.Hem eğitimin kime ne zararı olabilirki.Yalnız akşamcılar için çıkış saati çok geç 18-21.bu saatte bazan otobüs bile bulamıyoruz,keşke 20.30 da bitirebilselerdi.
SAKARYALI GENÇ
27.12.2017 16:57
BELEDİYEMİZ ÇOK İYİ ÇALIŞIYOR HER ALANDA HİZMETİN EN İYİSİ VERİLMEYE ÇALIŞIYOR İNŞALLAH HEP BÖYLE DEVAM EDER.
Online Ziyaretçiler