Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hacıoğlu'nda 138 bin dolar ve 50 bin lirayla yakalandılar

Erenler'de DAEŞ Terör Örgütü üyesi olduğu tespit edilen Irak uyruklu 3 kişi düzenlenen operasyonda 570 bin liranın üzerinde parayla yakalandı.

11:11   |   28.12.2017
Haber Resmi

Azim Çelik'in haberi

MEDYABAR.COM:- Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu'nun DAEŞ Terör Örgütü'ne yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında kentte bir operasyon düzenlendi.


Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Irak uyruklu 3 kişinin DAEŞ Terör Örgütü'ne üye olduğunu tespit etti. Örgüt adına faaliyet yürüttükleri belirtilen 3 şüphelinin Erenler İlçesi Hacıoğlu Mahallesi'ndeki 5024. Sokak'ta yaşadığını tespit etti.


Polis, bu sabaha karşı belirtilen adrese operasyon düzenledi. Baskında bakkal işletmecisi Abubakr Khamıs Muhsın Muhsın, gündelik işçi Haıtham Alı Mohammed Mohammed, ve hayvan besiciliği yapan Muhammed Omar Naif yakalanarak gözaltına alındı.


Ekipler, evde yaptıkları aramada dijital bir çok materyal ile birlikte 526 bin liraya tekabül eden 138 bin dolar ve 50 bin TL ele geçirildi. Şüpheliler, sorguya alınmak üzere Sakarya Emniyeti'ne götürüldü. 3 kişinin 570 bin liranın üzerinde parayı ne için kullanacağı konusunda ise araştırmalar sürüyor.


BU OPERASYONDA DA 4 ŞÜPHELİ YAKALANDI 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 16972 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 19957 kere okundu
YORUMLAR 13 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Hasan terbasan
29.12.2017 13:51
Siyası konularda isabetli değerlendirmeler yapan financıal times gazetesinin dünkü yorumu şöyle başlıyot...türkiyede rscep tayyip erdoğan bir çaresizliğe sürükleniyor... bende buna iştirak ediyorum
Genç ülkücü
28.12.2017 20:59
Adapazarındaki ıraklılar ve kesin bilği veriyorum ıraktan sene 2004 yılında Saddam'ın Amerikan ekonomisini çökertmek için ırak merkez bankasının bastığı 1.2 milyar dolar para ıraklılar tarafından Sakarya ve izmite sokulmakta,bunların işbirlikçileri de Güya müteahhitlik yapan Türk iş adamı bu paraları çok rahat döviz bürolarında bozdurmaktalar ve makinalardan ğeçmekte heleki bazı isimler var bu şerefsizlerle hareket etmekteler bu paralardan isteykende getiriyorlar teminat karşılığında bu ıraklılar şu anda gayri menkul ve inşaat sektöründe bu paraları temizliyorlar.
excusme
28.12.2017 22:13

Uyan gözlerim Gafletten uyannn...Tamam müslüman dedik kardeşş dedikte.iş fırsattan istifadeye dönüştüü...sayın büyüklerimm sayın yetkilerr...Endişee ediyoruzz.Kesinlikle kendimiz için değill bizz ellerii nasırlıı anaların çocukları olarakk...fatihin torunları olarakk hem vallahii hem billahii ENDİŞE EDİYORUZZZ..HİÇ şüphesiz kendimiz için değilll..evlatlarımızz için endişe ediyoruzz..bunların ceddi değilmiydi yavuz sultan selim DEDEM o topraklarda ingilizlerle mucadele ederken bizim arkamızdan mermii atann bunların ceddi değilmiydii.merhamett merhamet tee..yabizim ana vatanımızdaa evlatlarımızaa tezgahh yaparlar diee ENDİŞEE EDİYORUZZ...HANİİ TARİHH TEKERRÜRDEN İBARETTİR DİYEN SİZLER.Ya evlatlarımızın canıı yanarsaa.Lütfen bir ÇAREEEEEE

excusme
28.12.2017 15:34
Mahalle sakinii olarakk bu tip leri gözümün tutmadığını herzaman herkeze söylesemdee..müslüman müslüman için böyle şeyler düşünmez derlerdii..herkez gecee uyurken bunlar atomm karınca gbi hareket halindeydiylerr..Yinede önyargılı olmak istemiyorumdaa..haberin detayını takip etmeye devamm ediyorum..balkonumda sigaramı içerken böyle mülteci vatandaşların bu sokak üzerin de dikkat çeken bir hareketlerini gözlemekteyimm...Sayınn emniyet müdürÜmm bu şahısların karşı kısmında oturan roman vatandaşlarında dikkate alınmasını siz büyüklerimdenn rica ediyorumm..uçkuruna düşkün yaşlı amçaları bulvarda üç beş bayan şebeke olmuşş..insanlarıı dolandırıyorlar..tabiki buna dolandırmak denmezz..ihtiyarlar aranıyor başka birşey yok..lakin yetkililer DİKKAT
Porr
28.12.2017 15:17
O parayla ev belki alır belki alamazlar
sangarius
28.12.2017 14:28
Kardeşinin meselesine sırtını dönen arafatta veda hutbesinde peygamberimize verdiği sözü tutmayanlardır diyen kimdi? ilk ismi recep :) arapları doktor yapan kimse ona ağlayın lütfen :)
Sarp Hakan
28.12.2017 15:10

Ne güzel devletimin kasasına para girmiş

Mega(Keskin dil)
28.12.2017 12:46
TÜM ARAPLARI NE ADAPAZARI'NDA NEDE TÜRKİYE'DE İSTEMİYORUZ.
cahillik başa bela
29.12.2017 08:51

Adı gibi zihniyeti fikriyatı ve eminim suratıda kapkara olan ...... .babanın tapulu malımı len bu topraklar sana .....o beğenmediğin ve arap diyerek kıt aklınca küçümsemeye çalıştığın insanların dedeleri burada bizim dedelerimizle omuz omuza gavura karşı savaştılar.içlerinden hainler çıkmış olabilir ama bunu genelleyemezsin.tıpkı türk ırkından olupta haim oğlu hain yada ecdadına düşman dinine düşman (sizin gibi) ........ olduğu gibi.esasında bu vatana yabancı olan sizin gibilerdir.ırkçı faşistlerin islamda bile yeri yok.Kafatasçılar sizi.

Kara Mustafa
28.12.2017 22:27

Cahillik başa bela,,,, burası Türkiye lan gerzek arp diyarı değil çok meraklıysan kaybol git arapların diyarına seni cahil

cahillik başa bela
28.12.2017 14:18

Ya biride derseki kaynarcadaki olay başta olmak üzere diğer illerde ve ilçelerdeki tecavüz gasp cinayet istismar v.s. gibi suçları işleyen türk ırkına mensup insanlar yüzünden 'türkleri istemiyoruz' o zaman ne olacak.Suç işleyen arnavutun birinden dolayı arnavutları yahut çerkesleri yahut kürtleri v.s. istemiyoruz derse, kimse birbirini istemezse ne olacak.ne kadar faşist kafatasçı zihniyettir bu.Adamın ırkı dini olmuş.gerçi birkaç nesil geriye gitsen ve say dedelerini desen bön bön bakacak suratına.Belkide 7-8 kuşak geriden sende araptın yada kürttün yada boşnaktın yada romandın v.s..Sanki bu topraklar babasından miras kaldı adama.Faşistlik yapma.Her milletin iyiside var kötüsüde.İyi olana kimse birşey yapmaz.Kötü olanda cezasını çeker.

Ada lı
28.12.2017 12:29
Canım Sakaryam çarşıda ne olduğu belli olmayan tiplerle dolu.Bu leşler bi facia yaptıktan sonra kınama mesajları kime ne fayda verecek,kaçak yaşayan bi dünya Afganlı ,Iraklı var bunları kim ne zaman temizleyecek Allah sonumuzu hayır etsin inşallah.
Furkan arslan
28.12.2017 11:59
Hacıoğlu olmuş olmuş memura bırakmadan işi bitirirlerdi normalde hem maddi hem manevi kazanç sağlanırdı ;) devlete yardim..
Online Ziyaretçiler