Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hamile kızın 'imam nikahlı' olduğu ortaya çıktı

Karapürçek'te hastaneye giden 16 yaşındaki küçük kızın M.Ç ile imam nikahıyla birlikte yaşadıkları ortaya çıktı.

09:06   |   29.12.2017
Haber Resmi

Karapürçek'te hastaneye giden 15 yaşındaki genç kızın hamile olduğu öğrenilmesi sonrasında, küçük kızın 16 yaşında M.Ç. ile imam nikahıyla birlikte yaşadıkları ortaya çıktı.


Edinilen bilgilere göre, Sakarya'da iki ayrı ilçede 15 yaşındaki 2 ayrı kız çocuğu karın ağrısı şikayetiyle Akyazı Devlet Hastanesine gittikleri ve küçük kızların hamile oldukları ortaya çıkmıştı.


Doktorlar durumu polis ekiplerine bildirmesi sonrasında savcılık konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatmıştı.Olay sonrası küçük kızlardan biri olan ve Karapürçek'te ikamet eden 15 yaşındaki B.D., isimli küçük kızın 16 yaşında ki M.Ç. ile imam nikahıyla birlikte yaşadıkları ortaya çıktı. 


Diğer küçük kız ile ilgili açıklama yapılmazken, konuyla ilgili incelemenin sürdüğü belirtildi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 154805 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 15278 kere okundu
YORUMLAR 21 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Sare ay
29.12.2017 19:02
16 yaşında evlilik mi olur ya hadi çocuk cahil evlenmek istedi anne babası bu yaşta evliliğin olmaması gerektiğini anlatması gerekir...ergekliğe girdi diye evlendirilmesi ne kadar mantikli ergenlik donemi 25 yaşında biter yani kişinin düşünceleri 25 yaş ve sonrasında oturur yerine...25 ten sonra evliliği mantikli buluyorum öncesi sağlıksız pismanliklar dolu evlilikler diye düşünüyorum...
Caner
29.12.2017 22:34

Beğenmeyen arkadasta imam nikahlı evlilerden sanırım

Hasan terbasan
29.12.2017 13:42
Ülkede dini vecibelerini uygulayan uyguladığını sananlara bir baskı yok.Bu konuda haksızlık yapmayın.Dini siyasete alet etmek isteyenlere dikkat etmeliyiz.Yıllarca türban denildi.ezildik denildi doğrudur.lakin türbanlı kardeşlerimiz kafelerde barlarnda sokaklarda erkek arkadaşları ile elele kolkol...... elbette buna ben karışamam ama türban takınca müslümanlığın diğer ögelerini neden unutuyoruz.kabahat bu çoçuklarda değil onlara yol gösteren büyüklerinde olmalıdır
Ahmet Kasım
29.12.2017 14:49

O dediğin türbanlılardır.Başörtülü değillerdir.Başlarında türban var ama hakiki manada tesettürlü değillerdir. Lakin bu durum kendi tercihleridir.Sen bu kişilere tebliğini yaptın mı peki. Bakın kardeşler başınızda örtü var ama davranışlarınız buna uygun değil dedin mi.Ve ayrıca bunlardan banane diyorsun ama onları her yorumda örnek veriyorsun.Hadi o kişiler başına örtü takıp onları yapıyorlar.Peki başına hiçbirşey takmayanlara herşey mübahmı.Yada onlar yaptığı zaman bunların başı açık zaten bunlara yakışırmı diyeceğiz.Nasıl sapkın bir bakış açınız var.Siz en iyisini yaşayın İslamın o zaman madem,örnek olun yanlış yapanlara.Diğer insanlarda size baksın sizi örnek alsınlar.Madem beğenmiyorsunuz kimseyi siz yaşayın o halde en doğru islamı.

Eren Bilen
29.12.2017 13:39
Arkadaşlar bırakalım birbirimize laf giydirme yarışı içersinde olmayı bu ülkenin diyanet işleri başkanı kalkıp mesaj ile " karı " boşamak caizdir diyorsa bizim fazla konuşmamız çene yormaktan başka bir şey değil şunu kabul edelim islam xoğrafyası içersinde bu kadar modern yaşıyan ülkelerin içinde aralıksız zirvedeyiz laiklik diyerek kendimizi dinimizi unutmaya haftada bir gün olarak hatırlamaya başladık liselerin önleri okul çıkış saatlerinde akbaba sürüleri gibi kim ne düşürürümün peşinde çocuğun kızı erkeği olmaz ayıp ve evlat yetiştirmek herkes için eşittir sizden ricam çocuklarınıza sadece para vererek onlarla ilgileniyor gibi gözükmeyin sorunlarını sıkıntılarını dinleyip anlamaya çalışın.
Hasan terbasan
29.12.2017 18:57

GüzelDİNİ GOOGL V.S. ÖĞRENMEYELİM NEREDEN ÖĞRENELİM.CÜPPELİDENMİ FETULLAHTANMI TV ÜCRET KARŞILIĞ HEM NALINA HEM MIHINA VURANLARDANMI Dİ İMAN DİYE YERİ GÖĞÜ İNLETİM MEKANLARI DOLARLARDAN GECİLMEYENLERDEN AKIL VER...DEMEKKİ TEK DOĞRU KURAN OKU KENDİNE GÖRE YOUMUNU YAP YAŞA ..MISIRDA İRANDA ULEMANIN FETVASINI BEKLEME

nereye eren??
29.12.2017 14:58

diyanetin dayandığı delilleri inceledinmi.Haa incelesende o delilleri anlayabilecek ilme haizmisin.Yahu yapmayın etmeyin.bilmediğiniz konularda Allah aşkına ahkam kesmeyin:bu Din meselesi.Şakası olmaz.Bir cümle söylüyoruz Müslüman oluyoruz.yine öyle bir cümle söyleriz ki İslamdan çıkarız.Dilinize elinize belinize hakim olun demiyor İslam büyüklerimiz boşuna.Bu işler İhtisas ister.Ömrünü ilme vakfetmiş kişiler ile kulaktan dolma bilgisi olan ve google dan din öğrenmeye kalkan biri aynı olabilirmi.Yada yüzyıllardır bütün ulema tarafından fetvası aynı şekilde verilmiş bir mevzuda, kalkıpta yüzyıllar sonra tam tersini söylemek izana sığarmı.Kendinizi komik duruma düşürmeyin.İki hukuk kitabı okuyup Avukata Hakime işini öğretmeye benzer bu iş.

Yunus
29.12.2017 13:15
Imam nikahı uyaniklarin kullandığı bir şey.once medeni nikah sonra imam
Eren Bilen
29.12.2017 12:36
Arkadaşlar bırakalım birbirimize laf giydirme yarışı içersinde olmayı bu ülkenin diyanet işleri başkanı kalkıp mesaj ile " karı " boşamak caizdir diyorsa bizim fazla konuşmamız çene yormaktan başka bir şey değil şunu kabul edelim islam xoğrafyası içersinde bu kadar modern yaşıyan ülkelerin içinde aralıksız zirvedeyiz laiklik diyerek kendimizi dinimizi unutmaya haftada bir gün olarak hatırlamaya başladık liselerin önleri okul çıkış saatlerinde akbaba sürüleri gibi kim ne düşürürümün peşinde çocuğun kızı erkeği olmaz ayıp ve evlat yetiştirmek herkes için eşittir sizden ricam çocuklarınıza sadece para vererek onlarla ilgileniyor gibi gözükmeyin sorunlarını sıkıntılarını dinleyip anlamaya çalışın.
Semih muslu
29.12.2017 11:46
16 yasinda kız yazacagina 16 yasinda kucuk kiz yazmandaki algiyi anliyorumda 17 yasindaki sahneye cikan kiza niye kuçuk yazmazsiniz. Ben cvp vereyim. Çukursunuz. Hani alçak bile degilsiniz
Serdivanlıı
30.12.2017 07:57

Semih muslu olayı özetlemişsin. Ağzına sağlık kardeşim. Fatma girik denen kadın kaç yaşındayken kendinden ne kadar yaşlı biriyle evlenmişti diye sorsan bunlara o başka yaw derler. İkiyüzlüler

Hüküm Allah ındır
29.12.2017 15:18

Eyyyvallah üstat.Sahneye çıkarsa,bale yaparsa,sinemada oynarsa,dizide oynarsa,yoga yaparsa,müzik yaparsa,resim yaparsa sorun yok bunlar için..Salyalar akıtarak izlerler bu mezhebi geniş zümre.Kızlarında erkeklerinde bulüğ çağı bellidir.Kanun 18 diyormuş.ben kanun bilmem.Allah u Teala Sağına soluna melekleri koyupta artık bu kulum benim indimde reşittir ve sorumludur deyipte meleklere o kızın yada erkeğin günahlarını ve sevaplarını yazmaya başlayın talimatından sonra artık o kızda erkekte reşittir yani akil baliğdir.Haaa dersenizki biz bu işleri yaratan olan Allah tan iyi biliriz veyahut, tamam ama Allah bu işlere karışmasın derseniz o başka.Erkek yada kız bulüğa girince hemen evlendirilecek diye birşeyde yok.Bunuda yanlış anlamayın hemen.

Harun tekin
29.12.2017 15:09

hay ağzına sağlık.Ne 17 si.Bazı kanalların ve Acun denilen aile yapısına dinamit koyan,gençliğin materyalist maddeci maneviyatsız olmasına sebep olan yayınlar yapan ...... ekrana neredeyse çıplak çıkardığı küçücük evlatlarımıza,dizilerde sinemalarda oynayan v.s. küçük yaşlardaki kızlara gelince ağızlarını bıçak açmayan ve hatta bu durumdan keyif alan alçaklar (çukur desek daha iyi hakkaten) da var maalesef.Bu türedi tipler maalesef kimliklerinin din hanesinde islam yazan insanlar.

Laz ziya
29.12.2017 10:37
Iste dinimizin geldigi nokta...o nikahi kiyan imamin..o genc kizi alanan...o kizi veren baban taaaaa
uçan kaz
29.12.2017 15:22

laz ziyanın cevabını vallahi bende çok merak ediyorum.Evet güzel soru sordu arkadaş.16 yaşında evlenmenin hükmü nedir İslamda.Bi anlat hele ziya efendi.

Bir Yorumcu
29.12.2017 14:52

16-17 yaşında evlenmenin dinen sakıncasını anlatırmısınız?

cemal ufuk
29.12.2017 10:18
Sorun yasak aşk dizileri mi , yoksa kendi sapıklıklarına "imam nikahı" diyerek dinsel bir meşruiyet kazandırılması mı ? bıktık artık bu tip adamlardan.. din din din diye bütün ahlaksızlıklarını örtmeye çalışanlardan!
cemal tetik
29.12.2017 15:26

haa cemal efendi diyorsun ki;ben en küçük fırsat buldummu ne yapar eder olayı dindarlara bağlarım ve başınada 'sözde' kelimesini ekleyip kamufle ederek dindar insanlara yinede saldırırım, öylemi.Alışmış kudurmuştan beterdir cemal efendi.Sen herkesi aynı kefeye koymaya devam et.Senide koyarlar bir kefeye zamanı gelince.

cemal ufuk
29.12.2017 12:22

bu tip haberlerin içinde "sözde" dindarlar o kadar çok ki.. saldırmaya gerek kalmıyor zaten.. tüm pislikleri gün yüzüne çıkıyor.

cemal tetik
29.12.2017 10:42

Dini kullanarak pisliklerini örtmeye çalışanlara lanet solun...ammaa bu tip haberleri bahane ederek dindarlara saldıran dinsizlerede lanet olsun.

adalı
29.12.2017 09:49
biraz daha yasak aşk dizileri yayınlayın herkesi ekran başına kitleyin belki herşey düzelir. yazıklar olsun bu gençliğe aklı bel altında olan zihniyetlere ..
Online Ziyaretçiler