Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Alaağaçspor altyapıya Murat Yıldırım'ı getirdi

Sakarya Süper Amatör lig takımlarından Alaağaç Spor altyapı antrenörlüğüne Murat Yıldırım'ı getirdi.

12:02   |   29.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

Sakarya Süper Amatör lig takımlarından Alaağaç Spor altyapıda önemli adımlara imza atmaya devam ediyor. Alaağaç Spor Murat Yıldırım'ı altyapıdan sorumlu antrenörlüğe getirdi.


Alaağaç Spor kulüp başkanı Aydın Birincioğlu, yönetim kurulu üyesi Alaattin Onur, Alaağaçspor kaptanı ve İlçe Spor Müdürü Adem Altun'unda katıldığı imza töreninde konuşan kulüp başkanı Aydın Birincioğlu "Alaağaçspor ilçemizin en eski takımlarından biri bu nedenle hep alt yapıya önem vermiştir. A Takımımızın süper lige çıkması sonucu altyapıda ihmallerimiz oldu. Fakat altyapı olmadan amatör ruhunun olmayacağı düşüncesiyle alt yapıda yeniden yapılanmaya gittik. Her gençten futbolcu olmaz bunun bilincindeyiz fakat spora kazandıracağımız her gencimiz kötü alışkanlıklardan uzak çevresine faydalı bir birey olacağının bilincindeyiz bu nedenle bilgi ve tecrübesine inandığımız Murat Yıldırım hocamızı Alaağaçspor altyapıdan sorumlu antrenörlüğe getirdik Alaağaçspor'a ilimize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.


Sosyal Sorumluluğumuz


Gençlerimizin geleceğe dair daha verimli olabilmesi içi negatif enerjilerini pozitif enerjiye çevirmeliyiz. Genç sporcularımızın her zaman yarışmacı olmamalarını öğretmeliyiz. Yani "skor oyuncusu değil, spor oyuncusu olmalı" gerektiğini öğretmeliyiz.


Sosyal sorumluluk çerçevesi içerisinde davranış bozuklukları olan gençlerimiz iyi bir sportif eğitimle topluma daha faydalı birer fert haline getirilebilir. Gençler bizlere bir emanettir. Temiz kalpleri her çeşit nakış ve kötü suretten uzak, saf, temiz ve kıymetli bir cevherdirler. Onlar her nakışa kabil olduğu gibi, meylettirilen her iyi şeyi de almaya kabildirler. Eğer onlar iyiye alıştırılır iyilik gösterilirse iyilik üzere büyürler. Gençlerimizin hem kötü alışkanlıklarından uzak olmasını hem de zihinsen ve fiziksel olarak gelişimini sağlamalıyız. Spordan uzak kalan günümüz gencinin çok monoton ve aksiyonu zayıf bir gençlik meydana getirdiği aşikardır.


Hatta gençliğimiz alkol ve uyuşturucu müptelası olmaktadır. Oysa sporu bir araç olarak kullanıp gençlerimizin gerek okul hayatlarında gerek spor hayatlarında onları motive ederek daha faydalı birer fert haline getirebiliriz. Sosyal sorumluluk kapsamı içerisinde eğitim gören gençlerin oluşturacağı sinerji gelecek yıllarda Akyazı sosyal kültürüne büyük katkılar sağlayacağı manidardır. Ancak doğru öğrenmeyi doğru şartlar belirler.


Yapılması gerek en önemli iş gerçekçi, doğru yaklaşım ve bilimsel bilgiye önem vermektir. Alaağaçspor kulübü olarak gençlerimizi bu hedefler doğrultusunda kulübümüz çatısı altında toplayıp gençliğe faydalı olabilirsek işte o zaman mutlu olabileceğimizi söyleyebiliriz. Gelecek nesilleri düşünmeyen hiçbir kuşak geleceğe dair hayal kuramaz.Unutmayalım ki her büyük proje bir hayalle başlar. Ne mutlu "bir hayalim var" diye bilene.


Tüm kamuoyuna saygılarımla. Murat Yıldırım.


Alaattin Onur

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Spor

Medyabar.com bugun 79041 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 936 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler