Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Saadet'ten 'Yeni Bir Dünya' konferansı

Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanlığı 'Yeni Bir Dünya' başlıklı konferans düzenledi.

14:44   |   29.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi

Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanlığı, "Yeni Bir Dünya" konferans serilerine devam ediyor. Araştırmacı-Yazar Ali Haydar Haksal'ın katıldığı konferansta "Adalet ve Adaleti Ayakta Tutmak" isimli konular işlendi.


Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Ahmet Çelik, "Saadet İl Gençliği, sadece siyasetle değil, toplumun tarihi ve kültürel yanlarını da öğreten hizmetleriyle anılmalıdır. Topluma yararlı ve yapıcı nesil yetiştirmek için var olmuştur ve çalışmalarımız bu yönde devam edecektir." dedi. Çelik "Saadet Partisi Sakarya Gençlik Kolları olarak bu akşam, alanında uzman kişiler, çarpıcı konular ile konferans programlarının ikincisinde "Adaleti Ayakta Tutmak" konusunu işleyeceğiz. Sakarya halkımıza, başta gençler olmak üzere tüm misafirlerimize katıldıkları için çok teşekkür ederim."


Milli Gazete Yazarı Ali Haydar Haksal, konuşmasında "Adaleti Ayakta Tutmak" konulu bir sunum yaptı. Haksal, "Emperyalizm, oyununu ustaca ve zamanlamasını, kurgusunu iyi yaparak oynuyor. Dünya kamusunu ortama hazırlıyor ve ona göre davranıyor." dedi.


Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) tertip edilen programa Milli Gazete Yazarı Ali Haydar Haksal katıldı.Emperyalizm'in büyük bir dalga başlattığını, adına da "Arap Baharı" dediğini ve büyük kitlelerin duygularını hareketlendirdiğini ifade eden Haksal, "İslâm coğrafyasının belli bir bölümünü yerle bir etti. Yıktıktan sonra, kendine göre ve uygun bir yapı veya karmaşa oluşturdu. Şimdi asıl yıkım oyununu oynuyor. Arap dünyasının bir bölümünün bloke edildiği, denetim alındığı bir zamanda büyük oyun sahneleniyor ve oynanıyor. "Arap-Emperyalizm" dalgası yalancı sevimli bir gösteri idi. Libya lideri Kaddafi, Mısır, Tunus, Yemen, ardından da Suriye yerle bir oldu. Israrla ve sürekli vurguluyoruz ki Suriye bilinçli tahliye edildi, bir milyona yakın insan öldü. Asıl karmaşa şimdi sürüyor. Suudi Arabistan ile onunla birlikte olan Arap ülkeleri açık bir şekilde İsrail yanlısı bir tutuma büründüler. Onlar için Kudüs diye bir sorun yok. Müslümanların ölümlerinin bir değeri yok. Onlar böyle kör kütük bir emperyalizm sarhoşu iken hemen Abede'nin yanı başındaki Venezuela Devlet Başkanı Mauduro emperyalizm karşıtı büyük bir tepki verdi, vermeyi sürdürüyor. Asıl anlamlı tepkisini İstanbul'da düzenlenen İİT toplantısına katılarak verdi. Kaldı ki kimi Arap ülkeleri bu toplantıya katılmadılar." dedi.


Konferansının ikinci bölümünde, "Müslümanlar için temel inanış alanı Kur'an ve sünnettir." diyen Haksal konuşmasını şu sözlerle devam etti;

"Yüzyıllardır Müslümanları yöneten sayısız insanlar gelip geçti şu dünyadan. Kişilerin İslâm'a olan hizmet ve başarıları olanları öne çıkıyor ve hayırla anılıyorlar.

Zalim olanlar unutulmuyor. Müslümanlar için Yezit bunun en somut örneklerinden biri. Dahaları var elbette. Kişiler firavunlaşınca gözleri hiçbir şeyi görmüyor. İnsan kıyımı inanç ve düşünceden çok kendileriyle sınırlıdır.


Laik ve seküler bir despotizm dönemindeyiz. Müslümanların dağıldığı bir süreç. Buna neden olan da kişiler, toplumları peşlerinde sürükleyenler.

Kişiler için düşünce çok da önemli değil. Zihinlerde oluşturulan kimi soyut ya da somut putlar asıl merkez oluyor.


Müslümanların yaşadığı coğrafya ve topraklar Müslümanların ortak mülküdür. Bugün Müslümanların ortak derdi Kudüs'tür, Arakan'dır, hemen yanı başımızdaki Halep, Şam ve Diyarbakır'dır. Sahih olanlar acı çekerler. Diğerlerinin ise umurlarında değildir.


Çok parçalı Müslümanların oluşturduğu devletçikler ve toprak parçaları kesimler için birer puttur. Müslümanların neredeyse tamamı birbiriyle komşudur ama ne yazık ki Müslümanlar birbiriyle bu topraklar ya da çıkarları için savaşıyorlar."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 78507 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 772 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler