Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

DP İl Başkanı Ergül'den 'KHK' tepkisi

Demokrat Parti (DP) İl Başkanı İsmail Ergül, son yayınlanan KHK'daki bazı maddelerle ilgili eleştirilerde bulundu

14:50   |   29.12.2017
Haber Resmi


Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, 24 Aralık'ta Resmi Gazete'de yayınlanan 695 ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) hakkında açıklamalarda bulundu. 


Ergül, son çıkartılan KHK'nin içeriğinde hukuk ve demokrasi kavramlarının herhangi bir fonksiyonunun kalmadığına vurgu yaptı. 


AYM'nin bir demokrasi kurumu olması gerektiği halde çıkartılan bu KHK'lara herhangi bir itirazda bulunmamasını da eleştiren, Ergül, şu değerlendirmelerde bulundu: 


"Hukuk devleti ve demokrasi kavramlarının bu ülkede bir fonksiyonu yok bundan böyle! Adını koyalım, kendimizi kandırmayalım. Maalesef Türk Demokrasi'sinin oksijeni tükenmiştir. Bu kadar kötülüğü bu memleket hak etmiyor!. Bir demokrasi kurumu olarak AYM'nin 'OHAL hangi bağlamda ilan edilmişse ancak ilgili bağlamda KHK çıkartılır' diyememesinin neticesidir bu hal. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı arkasına bakmadan sokağa çıkıp direnen kahraman vatandaşlarımızı koruma amacıyla çıkartıldığını düşündüğüm 696 sayılı KHK'nın yazımındaki hukuk diliyle bağdaşmayan belirsizlik, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir. İleride hepimizi üzecek olaylara ve gelişmelere fırsat vermemek için gözden geçirileceğini ümit ediyorum."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 73304 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1068 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Ali KANDAZ
31.12.2017 23:40
1. ANAYASA MAHKEMESİ bir demokrasi kurumu değil, bir HUKÛK KURUMU dur. 2. İçeriğinin kendisi hukûka aykırılık taşıyan bir metin eleştirilirken yazım diline vurgu yapılması son derece saçmadır. 3. OHAL e zemin ve gerekçe teşkîl eden durum daha 15 TEMMUZ gecesi İktidar ve millet lehine kontrol altına alınmışken bir buçuk yıldır uygulanan OHAL in kendisi de ayrıca ANAYASA İHLÂLİDİR. 4. Genel merkez tarafından kaleme alınmış bir metni kendi fikirleriniz gibi bizi keklemeyeceksiniz. Eleştirecekseniz, kendi fikirleriniz ve tesbitleriniz açısından ve uygulama usûl ve esasları yönünden eleştireceksiniz. DOST ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN AYAKLARINI YEMEZ BU MİLLET !.
Online Ziyaretçiler