Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

O tutuklanınca poliklinik kapanmıştı. Endokrin uzmanı temiz çıktı

FETÖ / PDY soruşturmalarında ByLock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle tutuklanan ve sonra tahliye edilen Endokrin uzmanı Dr. Feyzi Gökosmanoğlu'nun ismi de FETÖ'nün ByLock kumpas listesinde yer aldı

17:52   |   29.12.2017
Haber Resmi

MEDYABAR.COM - 


15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ / PDY soruşturmalarında ilk olarak Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma hastalıkları Polikliniğinde görevli Doç. Dr. M.Ç, daha sonra yapılan operasyonda ise Dr. Feyzi Gökosmanoğlu tutuklanmıştı. 


 Gökosmanoğlu'nun tutuklanmasıyla SAÜEAH Endokrinoloji ve Metabolizma hastalıkları Polikliniği doktor kalmadığı için bir süre kapalı kapmış sonrasında iki uzman doktor ataması yapılmıştı. 


Soruşturma kapsamında FETÖ'nün kripto haberleşme programı ByLock'a 1 saniyelik girişi bulunan Gökosmanoğlu mahkemeye 15 Temmuz gecesi Valilik önündeki tankın üzerinde çekilen fotoğrafarını ve gece boyunca arkadaşlarıyla darbeye direnişle ilgili yazışmalarını sunmuştu. 


5 ay cezaevinde tutuklu kalan Gökosmanoğlu, Temmuz ayında mahkeme tarafından adli kontrol hükümleri uygulanarak tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. 


FETÖ'NÜN BYLOCK KUMPASI 


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın incelemesi sonucu, FETÖ'nün casus yazılımla 11 bini aşkın kişiyi ByLock sunucularına yönlendirdiği ve bu kişilerin de ByLock kullanıcısı olarak gözüktüğü ortaya çıkmıştı. 


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın tüm illere gönderdiği listeler doğrultusunda cezaevlerinden tahliyeler gerçekleşirken, tutuksuz yargılaması süren Endokrin uzmanı Gökosmanoğlu'nun numarası da bu listede yer aldı. 


Tutuksuz yargılanan Feyzi Gökosmanoğlu, Medyabar.com'a yaptığı açıklamada; 
        "FETÖ'nün darbe girişimi sonrası bile devam eden bir kumpası ortaya çıktı. Benim ByLock'a 1 saniyelik girişimin olduğu iddia ediliyordu. Ancak mahkeme sürecinde FETÖ ile ilgim olmadığı ortaya çıktı ve tahliye edildim. Şimdi de ByLock kullanıcısı olmadığım kesinleşti. Ben 15 Temmuz gecesi Valilik önünde direnişe katılanlar arasındaydım. Tankın üzerine çıktım. Valiliğin kamera kayıtlarında var... İnşaallah mahkeme sonucu beraat edeceğim. Göreve dönerek devletime, milletime hizmet etmeyi bekliyorum" ifadelerini kullandı. 


Öte yandan, HaberTürk TV'de yer alan bir habere göre; ByLock tuzağından tahliye olanların işe dönüşünü içerecek yeni bir KHK çıkacağı öğrenildi. 


BU HABERLE İLGİLİ

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 73366 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 15037 kere okundu
YORUMLAR 7 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
budaklar
30.12.2017 00:08
gecmiş olsun benim de doktorum idi gercekten özveri ile calışan bir insan.
Ahmet yasin
29.12.2017 23:16
Sakarya nın gelmiş geçmiş en özverili çalışan doktoru Feyzi bey gelen hiçbir hastayı geri çevirmemiş var gücüyle vatanı milleti için çalışmıştır darbe gecesi onca yıllık eğitimini ve emeğini hiçe sayarak tankların üstüne çıkıp canı pahasına devletini korumuştur ve sonra adi bir iftira sonrası mesleğinden evinden yuvasından özgürlüğünden mahrum bırakılmıştır bu mu adalet bu mu vicdan böyle değerli insanları harcayan sisteme yazıklar olsun
Mustafa Demirçak
29.12.2017 20:58
Hükümsüz insanları SUÇLU ilan ettiniz. Yazıklar olsun.
Fuat
29.12.2017 19:46
Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktı hocam, hayırlısı olsun , sizi özledik . Çok sevindim bu habere . Yazacak o kadar şey var ki :) inşallah en yakın zamanda görüşürüz
Vay be
29.12.2017 19:21
Asıl fetoculer gizleniyor,olan boylelerine oluyor.Bu arada SAKARYA İl MİLLİ EGİTİM incelensin. Özel okulda çalışmış öğretmenlerin lisansini vermiyor Kendilerinden korkan Sakarya Meb incelensin Bu doktora gelince, Ee ne olacak ? Adam 5 aydır hapiste.Şu resme bakın,yazık günah.Eller kelepçeli ...Adama pardon dendi.İşe iade olsa ne olur.Hayat boyu bir travma...
Metin Usluoğlu
29.12.2017 19:05
Sevgili medyabar yetkilileri, Daha mahkeme sureci başlamadan suçlu ilan edip boy boy resimleriyle afişe ettiğiniz Dr beyi simdi ne oldu da suçsuzluğu ortaya çıkınca haber yapmaya basladiniz. Mahkeme zamanı bile adam sucsuzum dedi neden yayinlamadiniz. Bastan beri suçsuz olan Dr bey inşallah görevine döner de asil fetocular içeri girer.
Porr
29.12.2017 18:53
Sayın cumhurbaşkanımız keşke bir konuşmasında doktorlar hakkında güzel şeyler söylese de halkın doktorlara işkencesi bitse artik.sayin cumhurbaşkanımızi halk dinler.o bir lider.
Online Ziyaretçiler