Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Eğitim Bir Sen Taraklı'da faaliyetleri değerlendirdi

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Yönetimi teşkilat toplantıları kapsamında Taraklı'da ilçe yönetimi ve okul temsilcileri ile bir araya geldi.

09:43   |   30.12.2017
Haber Resmi

Teşkilat toplantısında konuşan Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen toplantıya katılan teşkilat üyelerine teşekkür ederek sözlerine başladı.


Eğitim ve gündeme dair açıklamalarda bulunan Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi yönetim kurulu üyeleri sıcak bir ortamda geçen toplantıda 6 bin üye hedefine kilitlendiklerini bir kez daha vurguladılar.


Son günlerde tırmanışa geçen eğitimde şiddet olayına da değinen ve bakanlığın yanlış politikalarını eleştiren Mengen; Eğitimcileri hedef alan ve hazin sonuçlara yol açan şiddet sarmalı her bakımdan üzücü olduğu kadar düşündürücüdür. Kim hangi amaçla yaparsa yapsın, genelde bütün vatandaşlarımızı, özelde eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınıyoruz. Bu saldırılar geleceğimizi karartmakta, eğitim camiasını tedirgin etmekte, birçok mağduriyete neden olmaktadır. Eğitimcilere yönelik her saldırı, aklımızı körleştirmekte, ruhumuzu karartmakta, benliğimizi esir almakta, irfanımızı yok etmektedir. 


Bu sebeple, cehalete dayanan şiddeti veya şiddete dayanan cehaleti bir an evvel ortadan kaldırmalıyız. Giderek artış gösteren, bazısı ağır yaralama bazısı da cinayetle neticelenen bu saldırılar karşısında öğretmenlerimiz kendilerini savunmasız hissetmekte, yetkililerden caydırıcı tedbirler, mesleğin itibarını artıracak politikalar beklemektedir dedi.


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, Bir kazanımımız daha yasal düzenlemeye dönüştü ve 4-C li kardeşlerimiz artık 4-B li oluyor. Bu kutlu mücadelede omuz omuza yürüdüğümüz tüm üyelerimize teşekkür ediyorum ve 4-C den 4-B ye geçen tüm eğitim çalışanlarını büyük Eğitim-Bir-Sen ailesine katılmaya davet ediyorum. Bundan sonraki özlük ekonomik ve sosyal mücadeleyi birlikte omuz omuza daha güçlü ve gür seda ile vermeye, yetkili ve etkili sendikacılık güvencesi altında görmek istiyoruz şeklinde konuştu.


Mengen, bu yıl için 6 bin üye hedefimiz var. Ailemize katacağımız yeni üyelerle güç bulmak amacıyla tempomuzu artırmak; ?içimize, işimize ve dışımıza' diyerek yolculuğa çıktık. Teşkilatımızın çekirdeğini çelikleştirmek, üyelerimizin aidiyetini geliştirmek, eğitimin sorunlarına ilişkin görüş ve düşüncelerimizi, projelerimizi çözümle buluşturmak, eğitim alanında hak merkezli yeni bir sendikal birlik oluşturmak için çalışmalar yapıyor, emek harcıyoruz dedi.


Eğitim-Bir-Sen Taraklı İlçe Temsilcisi Emre Çelik, toplantıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şube yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 27707 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 846 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler