Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

"Muhalefete saldıran Milletvekilleri kripto FETÖ'cü"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, partisinin Sakarya il kongresinde yaptığı konuşmada 11 bin 500 kişilik ByLock kumpası listesiyle Ak Parti'nin kendi milletvekillerini temize çıkarmak istediğini ileri sürdü. Ağbaba, muhalefete saldıran milletvekillerine ise FETÖ'cü dedi

15:10   |   30.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

MEDYABAR.COM - 


İsmail ÇETİNTAŞ - Betül DEMİR bildiriyor... 


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, partisinin Sakarya İl Kongresine katıldı. 3 adayın yarıştığı kongrede Divan Başkanlığı yapan Ağbaba, seçim öncesinde değerlendirme yaptı.


BU HABERLE İLGİLİCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da dile getirdiği şekilde Olağanüstü Hal'in ilan edildiği 20 Temmuz'u sivil darbe olarak tanımlayan Ağbaba, Türkiye'nin artın bir hukuk devleti olarak görülmediğini ileri sürdü. 


'TÜRKİYE SİVİL DARBE İLE YÖNETİLİYOR'


Türkiye'de sivil darbe yapıldığını ifade eden Ağbaba, "15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı meclis bypass edilecekti, muhalefetin tamamı susturulacaktı. Üzülerek söylemek isterim ki şimdi yapılan şey aynıdır. 20 Temmuz geçtiğimiz hafta görüldü ki bir sivil darbedir. Ve Türkiye bir sivil darbe tarafından yönetilmektedir. Meclisin bir işlevi kalmadı. Saray ne derse o oluyor. Çıkarılan kanun hükmünde kararnamelere baktığımız zaman Türkiye'nin nereye gittiğini görebiliyoruz. Türkiye ortadoğuda bölgede sorunları çözen bir ülke olarak bilinirdi, maalesef şimdi sorunun kaynağı olarak biliniyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde maalesef Türkiye bir hukuk devleti olarak görülmüyor. Türkiye'de hukuk askıya alınmıştır. Mahkemeler, kanun yapanlar bir tek yerden emir almaktadır. Ve Türkiye bir OHAL rejimiyle idare edilmektedir. imdi bunların yapmaya çalıştığı şey, Türkiye'yi tek tipe sokmaktır. Bu topraklarda insanlar tek tip olsun diye emek verilen topraklar da değildir. Biz farklıyız, biz Suudi Arabistan'dan farklıyız, Suriye'den farklıyız, İran'dan farklıyız, Libya'dan farklıyız. Bunu farklı yapam bir kaç değerimiz var" dedi. 


'O MİLLETVEKİLLERİ KRİPTO FETÖCÜ' 


FETÖ soruşturmalarında yargılanan 11 bin 480 kişinin ByLock kullanıcısı olmadığının ortaya çıkmasını değerlendiren Veli Ağbaba, Ak Parti'nin kendi milletvekillerini temize çıkarmak istediğini öne sürdü. Ak Parti'li Milletvekillerinin muhalefete yönelik tepkilerine de dikkat çeken Ağbaba, "bağıran, sesi çıkanların tamamı FETÖcü, kripto FETÖcü hem de..." ifadelerini kullandı. 
Ağbaba, "İktidar FETÖ ile birlikte yürürken 15 Temmuzda darbe yapanların ne olduğunuz bütün Türkiye'ye ilan ettik. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu buna F tipi diyen ilk insandır. Kandırıldık diyorlar utanmadan. Biz kandırılmadık. Niye kandırılmadık. Bizim rehberimiz, yol göstericimiz Mustafa Kemal Atatürk. Biz onun sayesinde kandırılmadık. En son ne çıktı? 11 bin 500 tane insana yanlışlıkla bylock yüklediği ortaya çıktı. Bu kadar kepazelik bu kadar rezillik olmaz. 11 bin 500 tane insan ki o da kafamızda soru işareti onu da söyleyim. Acaba diyoruz, bu 11 bin 500 tane masum var derken kendi içinde bylock kullanan milletvekillerini temizlemeye çalışıyorlar diye kafamızda soru var. Bu FETÖcü nerede var? Popçuda var, topçuda var, baklavacıda var, börekçide var, hakimde var, poliste var, esnafta var, nerede yok? Mecliste yok... Nerede yok? AKP grubunda yok. İnanır mısınız buna? Biz de inanmıyoruz. o nedenle bize zaman zaman milletvekiline saldıranlar, kürsüye çıktığı zaman, geçen hafta bana saldırdılar. Onlar bağıran, sesi çıkanların tamamı FETÖcü, kripto FETÖcü hem de... Bunu bilin" diye konuştu. 


'AKP - MHP NEDEN İTTİFAKI TARTIŞIYOR?' 


Açıklamalarının devamında, son günlerdeki 'MHP - Ak Parti ittifakı' tartışmalarına da değinen Veli Ağbaba, 2019'daki seçimleri söz konusu ittifakın kazanamayacağını ifade etti. Ağbaba, "16 Nisan'ı hatırlayan var mı? Demokrasiyi savundunuz. Cumhuriyeti savundunuz. Kime karşı? Hayır diyenler 1 lira harcamış, evet diyenler Bin 500 lira harcamış. Sakarya'da Valilik kime çalışıyordu? Evete... Emniyet? Bilmeden soruyorum. Büyükşehir Belediyeniz? Tüm billboardlar, binalar ne astı? Demokrasi için evet... Evet diyince terör bitecek diye asmadı mı? Bütün devletin imkanları kullanılmadı mı? Her türlü değeri işleri geldiği gibi kullanıyorlar. Sonuç ne oldu? Her şeye rağmen yüzde 50'yi aşan bir 'hayır'ı sağladık. Onun için dün MHP ile AKP ittifak tartışması yapıyor. Valla biz ittifak tartışması falan yapmıyoruz. İhtiyacımız yok. Bunlar niye ittifak tartışması yapıyor? Bunlar yüzde 50'yi aşamayacak. Umutları da yok. MHP ile AKP'yi aynı çatı altında birleştirmeye sebep yok. O da görüyor. Yüzde 50'yi aşamayacaklar. Ne yapıyorlar? Sayın Genel Başkana saldırıyorlar. Şimdi yine 'ey Kılıçdaroğlu' demeye başladı. 2019'da Türkiye'yi tek adamla idare etmek isteyenler. Laik, demokratik cumhuriyeti yıkmak isteyenler Türkiye'yi yönetemeyecek. Ben eminim, siz de emin olun. 2019'u demokrasiyi savunanlar, cumhuriyeti savunanlar, kadın erkek eşitliğini savunanlar yönetecek. Bundan hiç kuşku duymuyorum" sözlerini kullandı. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 19875 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2396 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Vatandaş
31.12.2017 07:48
Fetönün bankası TV kanalları kapatılmasın diye tepiniyordunuz.
Online Ziyaretçiler