Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Milli İrade kuruluşları Sakva'da buluştu

Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları Sakva ev sahipliğinde kahvaltıda bir araya gelerek aylık mutat toplantılarını gerçekleştirdi.

10:56   |   31.12.2017
Haber Resmi

Her ay düzenli olarak bir araya gelen Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları, temsil heyeti, eğitim ve gençlik yapılanmaları gündemi ile toplandı.


Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşlarını Temsilen 4 aylığına seçilen heyet önümüzdeki bir yıl için tekrar görevlendirildi. Heyet Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, Hak-iş İl Temsilcisi Mesut Gökdemir, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Vadettin Aktaş ve Ribat Derneği Sakarya Şube Başkanı Gazanfer Üvez'den oluşturuldu.


Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları Temsil Heyeti adına açıklama yapan Murat Mengen, eğitim ve gençlik çalışmalarına özel önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Sivil Toplum Kuruluşlarının gençlik çalışmalarına özel bütçe ayırması, gerekirse bu alan için fon açması, eğitim bursu, gençlik çalışması vb için yardım toplamasının önemli bir ihtiyaç olduğu ifade edildi.


Temsil Heyeti adına konuşan Sebahattin Aydın, gençlik çalışmalarının yanında yer alınması gerektiğini, hangi stk olursa olsun hiç fark etmeksizin geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere yönelik yapılacak çalışmalarının mutlaka maddi olarak da desteklenmesi gerektiğini 15 Temmuz sürecinde hissettik. Nesil yetiştirmek ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak için gençlerimizi en donanımlı hale getirmek için yapılacak etkinlikler finanse edilmelidir. Bunu bir gıda, yakacak, giyecek vb gibi insani yardım konusu gibi bile değerlendirilebilir hatta daha önemli olduğu bile düşünülebilir dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 30429 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 908 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Allah rızası için samimi olun
31.12.2017 13:43
Basın açıklaması yapan SAYIN mengen; Stk temsilciliğini ayda kaç lira karşılığında yapıyorsunuz? Sizin yaptığınız işi bir kuruş almadan, Allah rızası için yapacak bir çok kişi var. Yaptığınız işi stk nızdan maaş almadan yapmanızı öneririm.
Stk işi gönül işidir.
31.12.2017 13:16
Gündem de kalmak için fotoğraf önemli. Bu stk yetkilileri yaptıkları işi karşılık beklemeden Allah rızası içinmi yapıyorlar? Yoksa Ücret karşılığında mı? Aranızda stk temsilciliği yaptığı için maaş alan varmı? Varsa samimiyetinize inanmam. Yok hepiniz bu işi maddi bir beklenti içine girmeden yapıyorsanız, Allah razı olsun sizden. Ama para makam ve nam için yapıyorsanız Allah'a havale ediyorum sizi.
Online Ziyaretçiler