Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

7 milyonluk tesis gözleri önünde böyle yandı! Kapıdan girememişler...

Dün akşam saatlerinde Pamukova ilçesinde 7 milyon liraya mal olan Esentepe Sosyal Tesisleri'nde çıkan yangına müdahale etmek isteyen itfaiye ekiplerinin kapıdan giremediği öğrenildi

15:53   |   31.12.2017
Haber Resmi

İsmail Çetintaş/Pamukova

MEDYABAR.COM:- Büyükşehir Belediyesi tarafından Pamukova'da inşa edilen Esentepe Sosyal Tesisleri ihaleyle özel bir firmaya kiralanmıştı. 


Yaz aylarında hizmete başlayan sosyal tesislerdeki binada bugün korkutan bir yangın çıktı. 


Restoran ve kafeterya olarak kullanılan binanın çatı bölümünde şömineden kaynaklı yangın çıktı. Yangına Müdehale etmek isteyen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Pamukova Gurup Amiriliği ekiplerine ait merdivenli itfaiye aracı Esentepe tesislerinin kapısının alçak olması nedeni ile yangına müdehale edemedi.


 Merdivensiz araçla yangına müdehale eden itfaiye ekipleri merdiven olmayınca zor anlar yaşadı. kısa sürede müdahale ederek söndürdüğü yangın, izolasyon malzemelerinin yeniden tutuşmasıyla yangın yeniden büyüdü. 


Merdivenli İtfaiye aracı olmayınca dışarıdan merdiven getirilip merdivensiz itfiye aracına dayayıp yangına müdehale etmek istendi. Ancak başarılı olunamayınca SEDAŞ'a ait sepetli araçla yangına müdehale edildi.


Tesiste yangın vanası olmayınca suyu biten itfaiye aracına tesise giremeyen merdivenli araçtan takviye yapılmaya çalışıldı. Daha sonra olay Pamukova Belediyesine ait sulama racı getirilip su takviyesi ve yangına müdehale edildi.


 Yangıda SEDAŞ'a ait sepetli aracın sepetine itfaiye personeli bindirildi. Ve yapılan köpük müdehalesi sonrası yangın kontrol altına alınırken binanın çatı bölümü hasar gördü. Yangına müdehale esnasında Esentepe Tesilerine gelen Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser yangın söndürme çalışmlarını üzüntülü bir şekilde izledi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 257158 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 12187 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Povalı
31.12.2017 18:55
Ayıp,ayıp,ayıp. Yazık,yazık,yazık.Başka ne yazılabilirki???
Online Ziyaretçiler