Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Atlantis'te eğitimler tamamlandı

Sakarya Atlantis Su Sporları Kulübü 2017-2018 sezonunda vermiş olduğu 1 ve 2 yıldız balık adam kurslarını dün akşam yaptığı belge töreni ile tamamladı.

16:35   |   31.12.2017
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

2008 yılından bu yana Sakarya'da tüplü dalış kursu veren Sakarya Atlantis Su Sporları kulübü 2017 - 2018 sezonunu dün akşam tören ile tamamladı. Sakarya Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen belge töreninde kurslarını tamamlayan dalıcılar 1 yıldız ve 2 yıldız dalıcı belgelerini aldı. Geniş katılım ile gerçekleştirilen törende her yaştan dalıcı vardı.


Sakarya'ya Su altı dünyasını sevdireceğiz 
Sakarya Atlantis Su sporları kulübü TSSF-CMAS dalış eğitmeni Samet Karaca "Sakarya'ya Tüplü dalışı sevdirmek istiyoruz. Yıl boyu iş stresinden uzaklaşmak farklı sporlar ile uğraşmak isteyen 15 yaş ve üstü tüm insanlara ulaşmaya çalışıyoruz. Amacımız Sakarya'da dalış turizmini canlandırmak. Sakarya İstanbul ve Ankara'ya yakın sakin ve turizm şehri. Gelişen Sakarya'da iş stresinden bunalan ve farklı alternatif sporlar arayanları adresi olmak için iyi bir konumda. Biz bunun farkındayız. Sapanca Gölümüz ve Karadeniz sahillerimizde bu sporu halkımıza yaptırmak istiyoruz. Çoğu vatandaşımızın Sakarya'da dalış kursu verildiğinden haberi yok. Elimizden geldiğince onlara ulaşmaya çalışıyoruz. Yüzme bilen, sağlık sorunu olmayan herkes bu sporu yapabilir". 


Sapanca Gölü dalış merkezi olabilir 
Sakarya Atlantis Su Sporları kulübünde yapılan açıklamada "Göl'ün konumu ve hikayesi ile herkesin merak ettiği bir göl olan Sapanca Türkiye'de bir çok dalıcının sualtını merak ettiği bir dalış noktası. Biz Atlantis olarak yazın 3 ay dalış yapabiliyoruz. Bunun sebebi ise tesis ve malzeme. Sapanca gölüne dalışa gelen misafirlerimizin rahat edebileceği bir tesis ihtiyacımız var. Kendi imkanlarımız ile bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu imkanları dalıcılarımıza sağlayabilirsek dalış sezonumuzu 8 aya çıkartabilir ve daha çok dalıcıya ulaşabiliriz. Sakarya ve Sapanca gölü her anlamda doğası, konumu ve alternatif spor dalları ile Turizm için bulanmaz nimet. Sakarya'yı dalışta Türkiye'ye tanıtacağız" denildi. 


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 167679 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1206 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler