Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakarya'da DAEŞ'e 3 ayrı operasyon: 6 gözaltı

DAEŞ Terör Örgütü'ne yönelik düzenlenen 3 ayrı operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı.Operasyonda gözaltına alınanların ulaşım demiryolu sistemlerine saldırı hazırlığında olan örgüt yöneticileriyle bağlantısı olan bir kişi de bulunuyor

12:29   |   01.01.2018
Haber Resmi

MEDYABAR.COM:-​ Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu'nun DAEŞ Terör Örgütü'ne yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında kent genelinde 3 ayrı operayon düzenlendi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü(TEM) ekipler, ilk düzenlenen operasyonda örgütle ağlantısı olduğu tesit edilen Iraklı D.A.A, F.H.E.M, A.B.E.A ve sigara kaçakçılığından aranan M.A gözaltına alındı.

Düzenlenn bir diğer operasyonda ise DAEŞ Terör Örgütü adına faaliyet yürüten ulaşım, havacılık, metro ve demiryolu ulaşım sistemlerine yönelik saldırı planlayan unsurlarla bağlantısı  bulunduğu istihbaratı alınan Irak uyruklu M.H.F.E.M polisin belirlediği adreste yakalandı.

Polis, bir başka operasyonda ise Suriye'de Şeriat Mahkemesi'nde kadı olarak görev yapan İ.A'nın ülkeye Hatay sınırından ailesiyle kaçak yollardan giriş yaptığını tespit etti.

Serdivan ilçesinde tespit ettikleri adrese baskın yapan ekipler, İ.A'yı ikamette yakaladı.

Gözaltına alınan 6 şüpheli Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındı.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 14777 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3915 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler