Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

BBP'de hedef bahara kadar 1 milyon üye...

BBP Genel Merkezinin koyduğu 1 milyon üye hedefi doğrultusunda Sakarya teşkilatında istişare toplantısı yapıldı

14:06   |   01.01.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan ve MKYK Üyesi Bayram Bilgin Sakarya'ya geldi. 


İl Başkanı Cemal Can ve partililer tarafından karşılanan Karacan ve Bilgin,İl sekreteri erenler ilçe başkanı Eyüp Yılmaz, Alperen Ocakları Başkanı Mehmet Zafer Özbudak,il başkan yardımcıları Hüdaverdi Kervankıran,İsmail Kesgin,Nihat Bölükbaşı,Kadir Can, müteahit Cemil Kaya, ilçe başkanları Mİkail Yılmaz, Eray Yeşilçimen ve Orhan Sever'in de  katıldığı toplantıda teşkilatla bir araya geldi.


Toplantı öncesinde düzenlenen basın toplantısında, 29 Ocak tarihinde partinin 25. yılını dolduracağını söyleyen Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, her türlü yokluğa karşı partisinin, cansiperane mücadele vererek, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu her kritik dönemde milletin önünü sürekli açan siyaset tarzıyla çok ciddi hizmetler sunduğunu ifade etti.


Karacan, "25 yıldır devlet imkanlarından yararlanmadan, arkamıza hiçbir menfaat odaklı güç grubunu almadan temiz kazançlarımızla, çoluk çocuğumuzun rızkından kestiğimiz paralarla Türk siyasetinde, ise, kire, çamura bulaşmadan da siyaset yapılabileceğini ispat etmek adına bir mücadele yürütüyoruz. Geçen 25 yıl içerisinde bir çok siyasi parti , bizimle mukayese edilmeyecek kadar büyük imkanlarla kuruldular, kısa zaman içerisinde maalesef kapanmak durunda kaldılar. Bunların bazıları da iktidar olmuş partilerdir. Buna rağmen elde ettikleri imkanlardan mahrum kaldıkları anda varlıklarını sürdüremediler. 25 yıldır her türlü olumsuzluğa karşı her türlü yokluğa karşı BBP cansiperane mücadele vererek, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu her kritik dönemde yapmış olduğu siyasetle milletin önünü sürekli açan siyaset tarzıyla çok ciddi hizmetler sunmuştur. Bu bağlamda genel merkezin aldığı karar neticesinde yaklaşık bahar aylarına kadar 1 milyon üye hedefini koyduk. Türkiye'nin dört bir yanında teşkilatları ziyaret ederek, her türlü zorluğa rağmen bu hedefi gerçekleştirmek üzere arkadaşlarımız onları motive etmeye çalışıyorlar" Dedi.

Sakarya'nın 1 milyonluk hedef içersinde kendi payına düşen üye sayısını sağlaması için teşkilatla istişarede bulunacaklarını söyleyen Karacan, 2017 yılında Türk siyaset tarihinde çok önemli gelişmeler yaşandığını belirti.


Karacan, "Bunlardan en önemlisi 16 Nisan referandumunu gerçekleştirdik. Referandumla birlikte Türkiye'de uygulanan parlamenter sistemini sonlandırmış olduk. Cumhurbaşkanlı Hükümet sisteminde eskiden olduğu gibi partilerin yüzde 40 oyla tek başına iktidar olma dönemi kapandı. Bundan sonra iktidar olmak isteyen partiler toplumun en az yüzde 50 artı 1 teveccühünü kazanmak zorunda. Bunun Türkiye siyasetine yansıması, uzlaşma kültürünün gelişmesine katkıda bulunacak. Dolayısıyla toplum içindeki gerginliklerin azalmasına vesile olacağını düşünüyorum" Diyerek, yeni sistemle koalisyonların seçimden önce kurulacağını vurguladı. 


Karacan, terörle mücadelede ise, terörün belini kırana kadar mücadelenin devam etmesi gerektiğini, BBP olarak bu konuda devletin yanında olduklarını söyledi.

"Duyduğumuz gördüğümüz gelişmeler karşısında her gün hayretimiz artıyor" diyen Karacan, zor bir dönem yaşandığını FETÖ ile mücadelenin de kararlı bir şekilde devam etmesi gerektiğini savundu.


Asgari ücretin bugünkü şartlarda yetersiz olduğunu vurgulayan Karacan, ekonomik olarak ülkenin kronik bir darboğazda olduğunu dile getirdi. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 18505 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1061 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
hakikat
04.01.2018 09:54
Allah cc yar ve yardımcınız olsun.
Online Ziyaretçiler