Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

İmam askere gitti bize kim namaz kıldıracak?

Akyazı'ya bağlı Kuzuluk Şose Mahallesi Merkez Camii İmamlığına atanan Tarık Kada'nın askerliğini yapmak üzere görevden ayrılması üzerine imamsız kalan cami cemaati yetkililere seslenerek "bize kim namaz kıldıracak?" diye soruyorlar.

16:30   |   01.01.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

Yaptıkları araştırma sonucunda Tarık Kada'nın sözleşmeli personel olduğunu ve atamasınında Diyanet İşleri Başkanlığından direkt olarak yapıldığını öğrendiklerini söyleyen Kuzuluk Şose Mahallesi Merkez Camii cemaati derdimizi anlatacak merci bulamıyoruz diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.


 Merkez Camii Derneği Başkanı Mustafa Gürsoy, "camilerine atanan din görevlisinin eşyalarını getirip lojmana koyduğun, iki ay görev yaptıktan sonra ben askere gidiyorum diyerek camilerinden ayrıldığını belirterek, Dernek yönetimi ve cami cemaati olarak hocamızın bu açıklaması karşısında bir anda şoke olduk ve birden imamsız kaldık. Bende yanıma yönetim kurulundaki arkadaşlarımı alarak önce ilçe müftümüze burada bir sonuç alamayınca da il müftülüğümüze gittik ve sorunumuzu aktardık. Üzülerek ifade etmeliyim ki, sorunumuza çare bulamadık" dedi.


İlçe Müftüsü İzzet Şener, "görevli hocamızın askere gidişi nedeniyle yine mahallemizde görev yapmakta olan bazı din görevlilerini görevlendirdiğini ifade etti ama görevlendirilenlerden birinin yıllık izinde diğerininde rahatsızlığı nedeniyle raporlu olması yüzünden görev yapamıyor olması bizi zor durumda bırakmıştır" diyen Dernek Başkanı Gürsoy, "mahallemiz sakinlerinden emekli belediye imamı Mustafa Kurukuz'da olmasa bize vakit namazları kıldıracak imam bulmakta zorlanacaktık. Allah kendisinden razı olsun müsait zamanlarında gelip bize namaz kıldırıyor. Kendisine bu özverisinden ötürü teşekkür ediyoruz" dedi ve açıklamasını şöyle tamamladı. "Camimiz Kuzuluk mahallemizin merkez camisidir. Ana yol kenarında olması nedeniyle de her zaman misafir cemaatimiz oluyor. Buna kendi cemaatimizi da eklediğimizde camimize gelen cemaat maalesef hocamız olmadığı için veya o anda namaz kıldıracak konumda cemaat olmayınca kendi kendilerine namaz kılıp camiden çıkıp giriyorlar. Bu duruma çare bulunmasını yetkililerimizden istiyor ve bekliyoruz"


Alaattin Onur

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 92868 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3602 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
selim islek
02.01.2018 17:33
ne guzel sevabını alın siz kıldırın parasız olmuyo mu :)
luna167
02.01.2018 13:42
neden geri kaldığımız bu tür insanlardan...
enes
02.01.2018 11:42
Bir camiide namaz kıldıracak birini bulamıyorsanız vay haline o cemaatin. Cuma namazı içinde yandaki camiye gidin.
send isçi
01.01.2018 19:08
aranızdan bi kişi kıldırsın işte illa para mı istiyonuz :D
DÜZEN BATSIN
01.01.2018 16:52
aaa LAFI MI OLUR. HEMEN YAZIN BİMER'E CİMER'E İMAMLAR, MÜEZZİNLER, MÜFTÜLER ASKERLİKTEN MUAF TUTULSUN DİYE KABUL EDİLİR. SİZ CANINIZI SIKMAYIN.
ahmet
01.01.2018 16:47
her yer imamhatip dolu yok mu gönüllü hocalık yapacak kişi parasız yapılmıyor mu bu iş...
Online Ziyaretçiler