Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hacıoğlu yeni yıla dualarla girdi...

Hacıoğlu Mahallesi yeni yıla vatanı için canını veren aziz şehitlerimize ve mahalleden ahrete intikal edenler için Kuran'ı Kerim okuyup dualar ederek girdi

17:16   |   02.01.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Hacıoğlu Mahallesi Muhtar Hüsnü Karpuz'un organizasyonu ile yeni yıla Kuran'ı Kerim tilaveti, mevlidi şerif ve dualarla girdi. Erenler Giyasettin Benli Camii'nde düzenlenen programa Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Gıyasettin Benli Camii'nde Yatsı namazından sonra gerçekleşen program Kuran'ı Kerim tilaveti ile başladı. Mevlidi şerifler okunduğu gecede şehitlerimize ve ahirete intikal etmişlere dualar edildi. Bin civarında vatandaşın katıldığı programın sonunda etli pilav ve helva dağıtıldı. Mahalle Muhtarının organizasyonunun yerinde olduğunu ifade eden vatandaşlar "Bizlerin huzur ve güven içinde yeni yıla girebilmemiz için canını feda eden şehitlerimizi yad ettik. Komşularımıza dua ettik. Rabbim bizim arkamızdan da dua edilmesini nasip etsin" diyerek Muhtar Karpuz'a teşekkür ettiler.


Sakarya'da birbirinden farklı etkinliklerle yeni yıla girildi. Hacıoğlu Mahalle Muhtarı Hüsnü Karpuz ahirete intikal edenler ve vatanı için canını feda edenlere mevlit okutarak yeni yıla girdi. Muhtar Karpuz "Bizim geleneklerimizde yılbaşı kutlaması yok. Bizler umutların yenilendiği ve birçok yeniliğin yaşandığı yıla aziz şehitlerimizi ve ahirete intikal etmiş komşularımızı yad ederek girmek istedik. Komşularımız, belediye başkanımız, başkan yardımcımız sağolsunlar davetimize icabet ettiler. Allah ettiğimiz duaları kabul etsin" dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 86393 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1928 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler