Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hafızlık okulunun üstün başarısı

Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, "Kur'an'ın Genç Muhafızları Hafızlık", "Genç Bilâller Ezan Okuma" İl finali yarışmalarında üstün başarı sergiledi.

10:14   |   03.01.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi

Akademik sosyal ve kültürel alanlarda başarılı çalışmalar sürdüren Hafızlık okulu olarak ta bilinen Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün mesleki yarışmalar programı doğrultusunda düzenlenen  "Genç Sadâ" Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, "Kur'an'ın Genç Muhafızları Hafızlık", "Genç Bilâller Ezan Okuma" İl finali yarışmalarında üstün başarı sergiledi.


İlk olarak Erenler İlçesinde yapılan "Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma" il finali yarışmasında Mustafa Ensar Kahraman adlı öğrencisiyle imam hatip ortaokulları arasında il birincisi olan Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu, ikinci yarışmanın yapıldığı Arifiye İlçesinde "Genç Bilâller Ezan Okuma" İl finalinde Bedirhan Buğra Koçak adlı öğrencisiyle katıldı ve yine birinciliği kimseye kaptırmadı. "Kur'an'ın Genç Muhafızları Hafızlık", il finali yarışmalarının da yapıldığı aynı programda Emirhan Sever adlı hafız öğrencisiyle il ikincisi olan hafızlık okulu böylece Sakarya geneli il finali yarışmalarında iki birincilik, bir ikincilik kazanarak bu alanda İmam hatip ortaokulları arasında liderliği göğüsledi.


Final yarışmalarında üstün başarı gösteren Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Recep Almaz; "İlk önce şunu ifade etmeliyim ki hiçbir başarı tesadüfi değildir bu anlamda sorumluluğumuz da büyük bunun farkındayız. Bu sebeple gerek okulumuz öğretmenleri gerekse hafızlık proje okulumuzda birlikte görev yaptığımız müftülük personeli Kuran Kurs öğreticileri bu bilinçle çalışarak öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmeleri için gayret gösteriyorlar. Samimi gayretlerin neticesini de Yüce Allah (c.c.) veriyor. Bu ekip çalışmasıdır bu ekibin içerisinde öğrenci, öğretmen, hoca. Veli, idareci hepsi vardır. Hepsinin de emeği bu başarıda inkar edilemez düzeydedir. Hepsine teşekkür ediyorum, başarılarımızın devamını diliyorum." dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 14721 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1526 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
İlker Ergül
03.01.2018 22:48
Final yarışmalarında derece alan, hafızlığını bitiren ve halen hafızlığını birirmeye çalışan evlatlarımızı yetiştirip özveriyle çalıştıran Hafız İsmail Meraklı ve Hafız Bünyamin Bulut hocalarımızdan Allah C.C razı olsun. Enkaz denilen çocuklardan birinciler çıkardınız. İyiki varsınız iyiki bizim çocuklarımızın hocalarısınız.
hüseyin
03.01.2018 15:27
hep reklam hep reklam icraat var ama gerçek yapanlar ortada yok reklamcılar ortada
Erol karadeniz
03.01.2018 15:19
Allah ismail ve bünyamin hocadan razı olsun.onların yerinde başkası olsa bu görevi çoktan bırakmışlardı.hocalarımız üzerinden pirim yapmaya çalışanlar daha düne kadar meydanda yoktular.ben bu hafızlarımızın bir kısım velilerinede teşekkür ediyorum.gecesini gündüzünü bu yola baş koydular.hepsinden Allah razı olsun
Selim Kolak
03.01.2018 13:43
Gecesini gündüzünü bu evlatlarımızı yetiştirme uğruna harcayan inanın ailesine vakit bile ayırmadan çocuklarımızla ilgilenen Hafız İsmail Meraklı ve Hafız Bünyamin Bulut hocalarımızdan ALLAH c.c razı olsun.Kömür aldılar pırlantaya çevirdiler tabiri caizse
Online Ziyaretçiler