Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hastalar güler yüz uygulamasıyla moral buluyor

SAÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Merkez Kampüsündeki poliklinik girişinde hastalar "Hoş geldiniz." denilerek, güler yüzle karşılanıyor.

15:23   |   03.01.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

SAÜEAH Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar'ın talimatıyla oluşturulan Hasta Karşılama ve Yönlendirme Birimi personeli hasta ve hasta yakınlarının takdirini topluyor. Üçüncü basamak sağlık hizmeti sunan büyük bir hastane ortamında özellikle yaşlı ve yürüme engeli bulunan hastaların yaşadığı sorunu çözmek için hayata geçirilen uygulamada, hastalar gidecekleri poliklinikler ve talep ettikleri sağlık hizmetleri konusunda bilgilendiriliyor.


Yürüme engeli olan hastalara gideceği yere kadar refakat eden personel, röntgen kan tahlili gibi konularda da hastaları yalnız bırakmıyor.


Poliklinik hizmetlerine yönelik başlatılan uygulamanın acil serviste de hayata geçirileceğini dile getiren Başhekim Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar "Amacımız hastanemizden hizmet almaya gelen hastalarımızı güler yüzle karşılayarak, hastane içerisinde alacağı hizmete hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamak. Uygulamayı ilk olarak poliklinik girişinde başlattık. Özellikle yürümekte zorluk çeken, derdini anlatmakta sıkıntı yaşayan hastalarımızı personelimiz karşılayarak yardımcı oluyor. Bu tip hastalarımızı gideceği yere kadar tekerlekli sandalyeye bindirerek götürüyor. Uygulamamız yeni ancak şimdiden hasta ve hasta yakınlarından güzel tepkiler almaya başladık.


Zamanla Hasta Karşılama ve Yönlendirme Birimlerimizi genişletmeyi planlıyoruz. Acil servislerimizde de uygulamayı kısa sürede hayata geçireceğiz." diye konuştu.


Teşekkür etti


İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "hastanelerde olsun, diğer birimlerde olsun yöneticilerimiz anlamlı, güzel projeler sunuyorlar. Halkımıza en iyi sağlık hizmetini verme noktasında yapılan çalışmaları ve yeni fikirleri destekliyorum. SAÜEAH Başhekimimize hayata geçirdiği bu anlamlı çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerinde bulundu.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 22014 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5459 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
mustafa
07.01.2018 19:55
hastanede güler yüzlü personel vardıda bizmi görmedik acaba..daja tam tersi niye geldin beni beni meşgul ettin der gibi insanlara hitap ediyorlar
Hasan terbasan
04.01.2018 19:08
Mehter marşı ile karşılıyorlar.İzmir marşı işlerine gelmediği için cenaze marşı ile gönderiyorlar her halde
Porr
04.01.2018 08:00
Agam bizimle maytap geciyi. Sagligin içine ettik memnuniyet var tedavi yok.mutlu son.
Sakaryalı54
04.01.2018 00:30
Daha bugün gittim banamı denk gelmedi :/
kemal
03.01.2018 20:15
bir haftadır seah a gidip geliyorum ben niye göremedim acaba hastamız dan 12 saat boyunca haber alamıyoruz güvenliğe soruyoruz yapacak birşeyim yok telefonu açmıyorlar dıyor ertesi günü hastam taburcu olunca kendi söylüyor telefonun fişini çekiyorlarmış muhattab bulamıyoruz bilgi almak için.
Online Ziyaretçiler