Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hendek'te gündem kat artışı! 4 kat planı...

Hendek Belediye Meclisi'nde kat artışı konuşuldu. İmarda, D - 100 Karayolu çevresine Akova'dan Köprübaşı'na kadar sağlı sollu bitişik nizam ve 4 kat izni verilmesinin planlandığı ortaya çıktı

16:53   |   03.01.2018
Haber Resmi

Serkan KÖSE bildiriyor 

Hendek'te yeni yılın ilk belediye meclis toplantısında kat artışı gündemi öne çıktı.

 
Vatandaşların 2 ve 3 kat imarlı Akova Mahallesi için kat artışı talebinin gündeme geldiği toplantıda, çalışmanın ilçe genelini kapsayacak şekilde yapılması kararlaştırıldı.


İmar Komisyonuna havale edilen maddeyle ilgili Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, "Komisyon bir çalışma yapsın. Hatta Akova ile de sınırlamayalım. Tüm mahalleleri kapsayacak şekilde bir çalışma olsun. Tabi ki nihai kararı Büyükşehir verecek" dedi.


DÖNÜŞÜM PLANI

MHP'li Hüdaverdi Bahadır'ın "D 100 Karayolu'nu da sağlı sollu imara sokalım. Akova'dan ya da Köprübaşı'ndan ilçeye girişte iyi bir görüntü yok" sözleri üzerine ise Başkan Püskülü, "Orayla ilgili bir çalışmamız var. Örneğin, bitişik nizam ve 4 kat imar düşünüyoruz. D 100 Karayolu boyunca vatandaşa bir rant sağlarsak, binasını yıkıp hem bitişik nizam hem de 4 kat yapabilir. Böylelikle orada bir dönüşüm sağlayabiliriz" ifadelerini kullandı.


MECLİS NOTLARI...

Başkan Püsküllü, yılın ilk meclis oturumunda yeni yıl için 2017'den daha iyi bir yıl temennisinde bulundu. Birlik ve beraberlik vugusu yaptı. MHP Grubu adına da Bahadır, "Yeni yılın, ilçemize, Sakarya'mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini tememni ediyorum" dedi.

Toplantıda 9 madde ele alındı.


KOMİSYON SEÇİMİ

Yeni yılda görev yapacak Denetim Komisyonu seçiminde AK Parti'nin adayları İsmail Hakkı Albayrak 17 oyla, Bilal Deniz 19 oyla ve MHP'nin adayı Haşim Oturak'ta 19 oyla seçildi.


PERSONEL SAYILARI

Başkan Püsküllü, çalışan personel sayılarını 31 sözleşmeli, 61 memur ve 47 işçi olmak üzere 139 olarak açıkladı. Bu sayılara Himpaş çalışanlarının dahil olmadığı belirtildi. Sözleşmeli personelin sözleşmelerinin uzatılması kararının yanı sıra, belediyeden emekli olacakların kıdem tazminatının ödenmesi için de protokol gereği İller Bankası'na bildirilmesi kararlaştırıldı.


SATIŞ İHALE YOLUYLA

Belediyede kullanım olanağı kalmayan araçların satışıyla ilgili gündem maddeleri de ele alındı. 3 araçla ilgili komisyon kararı oy birliğiyle geçerken, 14 araçla ilgili satış gündemi ise Plan ve Bütçe Komisyonuna havele edildi. Ayrıva araçların satışının ihale yoluyla mümkün olduğu vurgulandı.


ARAZİ SATIŞI YOK

Martinler Mahallesi'nde belediyeye ait arazi satışının ise komisyondan geçmediği bildirildi. Madde, komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 30549 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2054 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
hendekli
04.01.2018 10:16
başkanım hendeğin hakkı 3 tür birilerine yani rantçıların önünü açma pusuda bekliyorlar kişiliğinden ödül verme önceki dönem gibi meil verme esame diye bir söz var şu an esamesi bile hatırlanmıyor oysaki kişilere ne imkanlar sağladı şimdi kendisi açıkta kaldı aynı konuma düşesseniz çok üzülürüm bir dost
Duyarlı vatandaş
04.01.2018 04:48
Vatandaşın talebi esastır bizde zemin etüdüne gerek yok vatandaş 4 istiyorsa 4 kat olur. Zaten bi depremde yıkılırsa yine 3 kata indirir yıllar geçince 4e çıkarırız vay ülkemin haline vay
Online Ziyaretçiler