Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

'OHAL değil, demokrasi istiyoruz' diyerek yere çöktüler

CHP İl yönetimi, 81 ilde aynı anda düzenlenen 'Ohal Değil Demokrasi İstiyoruz' eylemi kapsamında AKM önünde basın açıklaması yaparak 1 saat boyunca oturdu

13:22   |   16.04.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
 1. Haber Resmi
 2. Haber Resmi
 3. Haber Resmi
 4. Haber Resmi
 5. Haber Resmi
 6. Haber Resmi
 7. Haber Resmi
 8. Haber Resmi
 9. Haber Resmi
 10. Haber Resmi
 11. Haber Resmi
 12. Haber Resmi
 13. Haber Resmi
 14. Haber Resmi
 15. Haber Resmi
 16. Haber Resmi
Şeyma Sungurlu- Azim ÇELİK'in haberi
MEDYABAR.COM:- Türkiye genelindeki 81 ilde CHP tarafından OHAL'e tepki için 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' sloganıyla düzenlenen oturma eylemi Adapazarı'nda da yapıldı.
 
CHP İl Başkanlığı'nın organizesiyle çok sayıda partili öğle saatlerinde Adapazarı şehir merkezi Atatürk Bulvarı'ndaki Adapazarı Kültrü Merkezi(AKM) önünde toplandı.
 
Düzenlenen oturma eylemine CHP Milletvekili Engin Özkoç, CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, parti yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
 
'Bu halkın iradesine karşı işlenen bir suç'
Erdoğan Isır, OHAL başladığından beri Türkiye'nin faşist bir düzenle yönetildiğini belirterek iktidara sert eleştirilerde bulundu.
 
Hükümete sert eleştirilerde bulunan Başkan Isır,"İlan ederken bir buçuk ay bile sürmeyecek dedikleri, milleti etkilemeyecek dedikleri OHAL, bardağı çoktan taşırmıştır. Sabır testisi kırılmış, toplumun büyük çoğunluğu OHAL rejimine artık yeter demeye başlamıştır. Bugün iktidar partisi ve yeni ortakları, Türkiye'yi uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL'i bir kez daha uzatmanın peşindedir. Postalı darbelerle mücadele etme vaadiyle gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmiştir. Bizim talebimiz kesindir: Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine DERHAL son verilmelidir. Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanımadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır.Sendikalar, meslek odaları ve birlikleri ile sivil toplum örgütlerine yönelik iktidar gücü ile uygulanan sindirme politikaları son bulmalıdır. Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı erkleri, yeniden, çağdaş demokrasilerde olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir.Sadece bu meydandan değil, Türkiye'nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara'daki Saraylıları uyarıyoruz. Bizler OHAL değil demokrasi istiyoruz" diye konuştu.
 
'Tam bağımsız bir Türkiye istiyoruz'
 
CHP Milletvekili Engin Özkoç, tam bağımsız bir Türkiye olana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek, "Sadece bir kişi bu ülkenin gençlerinin geleceğine karar veriyor. Nerede ölüp ölmeyeceklerine, nerede şehit olup olmayacaklarına bir kişi karar veriyoruz. Bu bir kişi öyle bir duruma geldi kip demokrasiyi insan haklarını bir yana bıraktı. Artık bu ülkedeki bir futbol takımından o futbol takımının taraftarlarının kim olacağına bile bir kişi karar veriyor. Askeri, polisi itibarsızlılaştırdı. En büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Bir gün bizi Rusya'ya mahkum etti bir gün başka bir ülkeye. Ne Amerika ne Rusya tam bağımsız bir Türkiye isiyoruz. Yurtta barış ve cihanda barış diyen tam bağımsız bir Türkiye olana kadar mücadele edeceğiz. Bir kişi bu ülkeyi başka emperyal güçlerinin etkisi altına sokamayacak." dedi.
 
Kalabalık, konuşmaların yapılmasının ardından hep birlikte AKM önündeki yürüyüş yoluna oturarak eyleme başladı. Partililer, 1 saat boyunca sessiz bir şekilde oturduktan sonra dağıldı.
 
Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 187283 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4767 kere okundu
YORUMLAR 15 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Yarası Olan Gocunur
17.04.2018 11:03
OHAL'den kim rahatsız? Evet OHAL suçlu olanlar için ciddi sıkıntı. Ancak normal vatandaş hiç muzdarip değil. Aksine kendini güvende hissediyor. Güvenlik tehlikesi olduğu zamanlarda gerekli, tehditler ortadan kalkınca OHAL de biter.
AYHAN
17.04.2018 11:01
OTURMAKTAN BAŞKA Bİ İŞE YARADIĞINIZ DA YOK ZATEN.
yeşiltepe
17.04.2018 02:07
ohal var ama ohali protesto edebiliyorsun..özgürlüğe bak be diyelim ne diyelim..
ergün yanbul
16.04.2018 22:47
her gün şehit verdiğimiz bu günlerde teröre bir sözünüz yok 21 defa ziyaret ettiğiniz selahattin kardeşiniz memnun edin.SİZ.
turşucu kamil
16.04.2018 21:23
AKIL FUKARALARI İŞLERİ GÜÇLERİ EYLEM ADAM OLUNDA İKTİDAR OLUP İCRAAT YAPIN YAZIK ÇOK YAZIK
Sabahattin Bayhan
16.04.2018 21:19
Ülkemizin 21 inci yy da ohal ile yönetilmesi hiç yakışan bir yönetim şekli değildir.Uluslararası arenada saygınlık isteniyorsa bundan biran önce vazgeçilmeli.
Hep aynı Hava
16.04.2018 17:46
OHAL değil CÜMBÜŞ istiyoruz şekli birde tencere tava çalsaydınız tam olacakmış
MOLLA
16.04.2018 17:29
NE GÜZEL İŞTE, DEMOKRASİDE OTURMAKTA VAR VE CHP YAT YAT UYU'DAN SONRA OTUR OTUR BÜYÜ DEMEK İSTEMİŞ OLACAK....OHAL, KİME NE ZARAR VERDİ Kİ KALDIRILSIN DİYE OTURUYORSUNUZ. OHAL, TERÖRİSTLER İÇİNDİR, BUNU HERKES BİLİYOR.
5454
16.04.2018 16:12
Bazılarına göre oturmak,yürümek,ıslık calmak yani ses çıkarmak yani protesto etmek çok komik olabilir.cünkü bu gurup sadece kafa sallamayı biliyor.cünkü bunlar kendilerine sormazlar neden asgari ücret 1600 lira.neden kiralar 800 lira 1000 lira.neden benzin 6 lira neden evime et alamıyorum.neden cocugumu hakkettigi okula degil de eve en yakın okula yolluyorum.daha cok soru var.düsünüp sorana cevabını bulana
yenikentli
16.04.2018 16:05
Tamam da.. Yolu neden işgal ediyorsunuz oradan insanlar geçiyorlar.Ne olacak sizin bu haliniz..Çok komik bir duruş..Hiç şaşırmadım..
Dogrucu Davut
16.04.2018 15:37
CHP var oldugu müddetce Türkiye Cumhuriyeti Devletide var olacaktir. CHP Kurtulus Savasi cephelerinde kuruldugu icin mevcudiyeti sorgulanamayan tek partidir.Cünkü damarlarinda partinin kurucu kuvveti kurtulus savasinin ve mücadelesinin sehit ve gazilerinin asil kani akar. diplomasi saibeli ama yahudilerden madalyali recep efendi zihniyetliler partilerini 5yildizli otel lobilerinde, yahudilerden icazet alarak kurduklari icin bunu anlayamazlar. Bizim vatansever dedelerimiz kurtulus mücadelesi verirken- bunlarin dedeleride gecmislerinde vatan hainligi yapip düsman yunanla isbirligi yapmislardi.
Adadan
16.04.2018 15:08
Ve chp çöktü....
send işçi
16.04.2018 15:00
chp aynı bildiğiniz gibi...
E.S. Sakaryalı
16.04.2018 14:29
İşte gerçek CHP yüzü bu ; İSYAN - GREV - İŞ YAPMAYAN - OTURAN -ÜRETENİ ENGELLEYEN - BAŞARIYI ELEŞTİREN - KENDİSİ HİÇ BİR PROJESİ OLMAYAN - OTURURKEN BİLE KİBİR ŞUNLARA BAKIN ALLAH INI SEVERSEN . Siz kimsiniz yaaaa Gazeteye çıkmaya uğraştıkları ne kadar belli. TÜRKİYE nin o kadar çok işi varken bir konu üretmeyip, oturma eylemi bu da size yakışır zaten..
ufuk
16.04.2018 13:46
OHAL artık bir gereklilikten çok keyfi bir düzenleme halini almıştır. OHAL'in uzatılması için ne gerekçe var lütfen biri çıkıp açıklasın. Ülkede güvensizlik diz boyu.. Bu güvensiz ortam sermayenin kaçmasına, yeni yatırımların gelmemesine neden oluyor. Bu da ekonomik yıkım demektir.
Online Ziyaretçiler