Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Bu projenin hedefi tüm Türkiye!

Türkiye'de bir ilk olarak düzenlenen İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan özel eğitime ihtiyaç duyan özel öğrenciler, akranlarıyla bir araya getirmeyi amaçlayan 'Hayat Berabere Spor Berabere' projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

14:33   |   16.04.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

Betül Demir ve Caner Özkoç'un haberi

MEDYABAR.COM
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Marmara Bölgesi "Berabere " Bütünleştirme Futsal Projesi'nin tanıtım toplantısı Serdivan'da bulunan bir otelde gerçekleştirildi.


Düzenlenen tanıtım toplantısında Sakarya, Düzce, Yalova, İzmite ve İstanbul şehirler arasında Marmara Bölgesi genelinde düzenlenecek olan projesinin kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Eğitim Kurumları, Devlet Okulları ve özel Okullar birlikteliğinde 3+3 homojen takımlar kurularak gerçekleştirileceği belirtildi.


Toplantıya Müdür yardımcıları Necmi Sağıroğlu, Emre Kahraman, proje sorumluları Samet Güren, Ercan Nane ve Pınar Demiral katıldı.


Projeye destek veren İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, "Takım oyunlarını önemsiyoruz. Bu anlamda birlikte hareket edebilmeyi başarmaları gerekiyor. Engelli öğrencilerin akranlarıyla takım ruhuyla çalıştığı zaman sosyal proje gerçekleştiririz. Asıl engel insanların yüreklerinde. Yeter ki yüreklerimizde engel olmasın. Hayat birlikte paylaşıldığında güzel. Tüm Türkiye'ye örnek olacak bir proje ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Daha büyük düşünelim bunu sadece Sakarya'daki çocuklarımız üzerinde değil ama başlamış bir süreç var. Bu yıl bunun uygulamasını Sakarya'da yapalım. Seneye bunu türkiye turnuvasına dönüştürüp inşallah Türkiye genelinde bir turnuvaya dönüştürüp Sakaryada başlatarak her yıl ayrı bir ilimizde bu süreci yürütmeyi hedefliyoruz. Ben inanıyorum ki bu konuda gerek Cumhurbaşkanımız ve değerli eşleri hanım efendi Başbakınımız, Milli Eğitim Bakanımız büyük bir destek sağlayacağına ben inanıyorum.  " ifadelerini kullandı.


Bütünleştirme Futsal Ligi proje sorumluları "Berabere 2018 projesi ile eğitimde benimsediğimiz "Kaynaştırma ve Bütünleştirme" uygulamalarını grup ve takım oyunları ile hayat boyu genelleme ile farkındalıkları olan çocuklarımızla akran grubu homojen bir takım oyunu ile bir araya getirerek hoşgörü, dayanışma ve birlikteliği artırıyoruz. Çocuklarımıza görev alma görevi tanımlama birlikte hareket etme ve görevi tamamlama gibi kazanımları eğlenceli bir literaür ile sunarak çocuklarımıza müsamere ve kendini ifade etme fırsatı sağlayarak aynı zamanda her iki ebeveyn grubu arasında  birbirini anlama ve hoşgörüyü arttırma fırsatı sağlıyoruz.


16 özel takımız ve 128 öğrencimiz 1ay boyunca sahada birlikte oynayacakları futsal maçlarında 3+3 homojen gruplar halinde 10x2 20 dakika süreli 50 tane futsal maçlarının sonucunda tüm takımlarımız turnuvayı berabere bitirecektir. Berabere kalan tüm takımlarımıza kupa madalya ve özel ödüllerimiz ile turnuvalarımızı bitirip ödül töreni ve gala ile taçlandıracağız. Açılış 20 Nisan Cuma günü saat:11.00'da Zübeyde Hanım Ortaokulu Spor Salonunda yapılacaktır. "ifadelerini kullandılar.


Toplantı sonrasında katılımcılar el ele vererek 'Hayat berabere spor berabere bu sahada engel yok' diyerek projeye destek verdiler.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 178770 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 7433 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
ömer caratlı
17.04.2018 10:17
Hazır nitelikli okullara sahip çıkamıyorsunuz daha. Projenize kim inanır.?
melih
16.04.2018 21:55
dünyada en çok proje uygulanmaya çalışılan yer sakarya sanırım ve hep yarım kalır
mert saka
16.04.2018 16:21
benim illa birşey yapmam diyorsunuz yani.keşke gerçekten yapabilseniz.ha bu arada ilkokul inşaati hiç düşünüyormusunuz yoksa yakında ilkokula direk imam hatipten mi başlatıcaksınız.
Online Ziyaretçiler