Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Gazipaşa sakinleri derdini anlattı

Sapanca Belediyesi tarafından düzenlenen halk meclisi toplantılarının 10'uncusu Gazipaşa Mahallesi'nde gerçekleşti.

18:55   |   16.04.2018
Haber Resmi

Gazipaşa İlkokulu Spor Salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer'in yanı sıra başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Halk meclisi toplantılarının sırayla her mahallede düzenleneceğini belirten Yılmazer, amaçlarının belediye olarak gözlerinden kaçan eksik ve sorunların tespiti ile vatandaşların önerilerini dinlemek olduğunu söyledi.


Son 4 yılda Gazipaşa Mahallesi'nde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler veren Yılmazer, hizmetleri şöyle sıraladı:Gazipaşa, Güldibi Caddesi, İstanbuldere, Özgürlük Caddesi, Aslan, Akbaş, Birlik, Ferah, Remzi Odabaş, Çınar, Memioğlu, Demirci Sokaklara toplam 8 bin 100 ton asfalt atılması. Gazipaşa, Özgürlük Caddesi, Birlik, Akbaş, Ferah, Serçe ve Ortanca Sokak'a toplam 2 bin 800 metre yağmur suyu hattı döşenmesi ve yağmur suyu ızgaraları yapımı. Gazipaşa ve İstanbuldere Caddesi, Vanilya, Çömlekçi, Candan Sokak'a toplam 4 bin 500 metrekare duvar yapımı. Yedigöz Caddesi, SOFFDER önü, Vanilya ve Enginar Sokak'a toplam 13 bin 950 metrekare soğuk asfalt yapımı. Gazipaşa, İstanbuldere ve Özgürlük Caddesi, Birlik, Akbaş, Ferah ve Memioğlu Sokak'a toplam 7 bin metrekare beton kaldırım yapımı. Elma Sokak'a bin 700 metrekare yol yapımı. Gazipaşa muhtarlık binasının yapımı. Muhtarlık binasının yanına yeni bir park ve üç adet kamelya ile fitness aletlerinin konulması. Gazipaşa ve İstanbuldere Caddesi birleşim noktası ve kavşak yapımı. METEM Okulu aşçılık kısmı çevresi, parke yapımı ve çevre düzenlemesi. Gazipaşa İlkokulu dış cephe boyamaları, bitki budamaları, ot kesim ile genel temizlik işlerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi. Gazipaşa Anadolu Lisesi bitki ve ağaç budamalarının düzenli olarak yapılması. Camii etrafına fidan ekimi, peyzaj-düzenlemesi  genel temizliği, ot kesim ve ağaç budama işlerinin düzenli olarak yapılması. Gazipaşa İlkokulu arasındaki parkın çocuk oyun grubu, fitness aletleri, park içindeki aydınlatma direkleri, duvarları ile genel boya işlerinin yapılması. Gazipaşa üniversite yolunun genel peyzaj düzenleme işlerinin yapılması. SOFFDER kulübü binası yapıldı. Etrafına çit bitkileri ekimi, genel peyzajı, temizliği ile hazır rulo çim seriminim yapılması. Mahalledeki alt geçit ve köprülerin genel bakım boya işlerinin düzenli olarak yapılması. Gazipaşa Mahallesi genelinde bulunan tüm sokak ve caddeler ile parkların ot kesimleri ve genel temizliklerinin düzenli olarak yapılması. Gazipaşa Mahallesi'nde tadilat gerektiren çocuk oyun grupları ile fitness aletlerinin bakımının rutin olarak yapılması. Parkın içinde bulunan halı sahanın tellerinin yenilenmesi ve direklerinin boyanması. Gazipaşa Mahallesi'nde bulunan okulların ilaçlamaları ve ibadethanelerin genel dezenfektasyon işlerinin her sene sterilizasyon cihazı ile yapılması. Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri düzenli şekilde çöp toplama programının gerçekleştirilmesi. Gazipaşa Mahallesi çöp konteynırı taleplerinin değerlendirilerek eksik olan tüm sokaklara konteynır bırakılması. Mahallenin Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri süpürge aracı ile süpürülmesi. Gazipaşa Mahallesi içerisinde bulunan okullara geri dönüşüm kumbaralarının konulması.

Toplantı vatandaşlar tarafından soruların Başkan Yılmazer ve birim müdürlerinin cevaplandırılmasının ardından sona erdi.


SAPANCA GAZETESİ

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 212209 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 491 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler