Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

İhracat hedefinde Sırbistan'da yatırım fırsatları konuşuldu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi'nde Sırbistan'da Yatırım Fırsatları adlı konferans gerçekleştirildi.

10:41   |   17.04.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi

Programa konuşmacı olarak AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye-Sırbistan Dostluk Grubu Başkanı Prof. Dr. Mustafa İsen katıldı.


İhracata önem veriyoruz

Balkanlar başta olmak üzere birçok ülkeyle ticaret yapılmasına sıcak bakıldığını ve ihracata önem verdiklerini vurgulayan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, "Türkiye olarak ihracat hedefimiz her geçen gün büyümekte. Bu kapsam da MÜSİAD olarak biz işadamları da bu hedef doğrultusunda yatırımlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu kapsamda başta Balkan Ülkeleri olmak üzere birçok ülkeyle de yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. İhracat adına yapılan bu çalışmaların yanı sıra yatırım fırsatlarımızı da değerlendirerek, bunları ülkemizin çıkarları doğrultusunda şekillendirmeye çalışıyoruz.


Bu süreçte saygı değer hocamız Prof. Dr. Mustafa İsen ve daha birçok alanında uzman hocalarımız tarafından aydınlanmak adına bu programları tertip ediyoruz. Bunların bir örneğini de geçen ay düzenlediğimiz 'Malezya'da Yatırım Fırsatları' adlı programımızla gerçekleştirdik. Bu minval de amacımız bu ve benzeri programlarla beraber üyelerimizin bilinçli şekilde yatırım yapmalarını gerçekleştirmektir." Dedi.  


Sırbistan'a yatırım kârlı 

Sırbistan'da mali avantajlar ve teşvikler bağlamında bilgiler veren AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye-Sırbistan Dostluk Grubu Başkanı Prof. Dr. Mustafa İsen, "Sırbistan Hükümeti ilk sermaye yatırımının ve işletme kuruluşunu kolaylaştırmak adına üretim ve uluslararası ticarete konu olabilecek hizmet sektöründe 'greenfield' ve 'brownfield' projelere maddi destek vermektedir.


Hükümet veya belediye ulusal öneme sahip bir yatırım projesini desteklemek ya da yerel ekonomik kalkınmayı teşvik etmek amacıyla inşaat arazisini piyasa fiyatının altında bir bedele satabilir. Yüzden fazla kişiyi istihdam eden ve 8.5 Milyon Avronun üzerinde yatırım yapan yatırımcılar 10 yıl süreyle kurumlar gelir vergisi muafiyetinden yararlanabilirler. Vergi muafiyeti şirketin kar elde etmesi ile başlar." şeklinde konuştu.


Program sonunda MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye-Sırbistan Dostluk Grubu Başkanı Prof. Dr. Mustafa İsen' e plaketini takdim etti.


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 220874 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1546 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler