Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Çiftçinin 250 bin lirası sular altında kaldı!

Adapazarı Çaltıcak Mahallesi'nde bulunan tarlalar son günlerde etkili olan yağışların dereleri taşırmasıyla sular altında kaldı. Toplam zarar 250 bin TL...

12:59   |   12.05.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
MEDYABAR.COM-
Şehir merkezi sınırları içerisinde bulunan Çaltıcak Mahallesi'nde çiftçilikle uğraşan vatandaşlar son günlerde etkili olan yağışlarla taşan derelerin tarlalarını sular altında bırakmasına engel olamadı.
 
Çaltıcak Mahallesi'nde 15 yıldır çiftçilikle uğraşan Tamer Arslan Medyabar.com editörüne yaptığı açıklamada  bir kaç senedir tarlalarının su altında kaldığını ve bu durumdan müzdarip olduklarını ifade etti.
 
Çark Deresi'ni besleyen akarsularda oluşan hendeklerin temizlenmemesi nedeniyle bu taşkınların oluştuğunu iddia eden Arslan tüm mahalle olarak durumdan şikayetçi olduklarını yetkililerden bu hendeklerin temizlenmesi yönünde ön çalışma yapmasını istediklerini belirtti.
 
Arslan'ın ifadeleri göre mahalle genelinde çiftçilikle uğraşanların bu taşkınlardan gördüğü zarar 250 bin TL iken yaklaşık 2 bin dekarlık alan ise sular altında kaldı.
 
Kategori : Sizden Gelenler

Medyabar.com bugun 14792 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5411 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Mehmet
13.05.2018 16:56
Her şeyi devletten beklemeyin, daha 2 sene önce temizlendi kanallar, tehlike altındaki tarla sahipleri birleşerek kendi önlemlerini almalı. Koyarsın kanalın başına rüzgar pervanesine bağlı pompa, estikçe suyu boşaltır. Hollanda'nın %40'ı deniz seviyesinin altında, Karadeniz gibi yağışlı bir bölgede bunu nasıl sağlıyorlar, Ağlamayın da çalışın biraz!
adalı
13.05.2018 00:17
çok geçmiş olsun çiftçilerimize . ALLAH dahada kötüsünden korusun.inşALLAH sesinizi duyan birileri olurda bu derelerın ıslahı için bir çalışma başlatırlar .
Akılsızların akıllısı
12.05.2018 20:51
Yıllarca 3 kuruş daha fazla kazanmak için kanaletleri ve yolları dahi çift sürerseniz olacağı buydu. Doğa şaka yapmaz, alır götürür.
Chatan
12.05.2018 17:12
Ahh ahh nedesek boş Akyazının Altınderesindede aynı problem var her sene aynı yerlere iki kere mısır ekmekten belimizi doğrultamaz olduk yazık bu ciftciye bedenen çalışan çiftcinin hakkını çok yiyorlar gerçekten çok yazık Allah sonumuzu iyi etsin.
Online Ziyaretçiler