Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Vergisini veren esnafa haksızlık yapılmasın...

Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Altay şehirdeki ruhsatsız çalışan işyerlerine yönelik denetimlerin hız kazanması gerektiğini ifade ederek ruhsatlı işyeri sahibi esnafın mağdur edilmemesini istedi.

09:01   |   16.05.2018
Haber Resmi

Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Altay, ruhsatsız çalışan işyerlerine yönelik denetimlerin hız kazanması gerektiğini ifade ederek, esnafın yetersiz denetimler yüzünden daha fazla mağdur edilmemesi gerektiğini dile getirdi.


Kahveci esnafın en büyük sorununun ruhsatsız çalışan işyerleri olduğunu kaydeden Başkan Altay, yapılan denetimlerin yetersiz olduğunu belirtti. Mehmet Altay, "Bizler oda olarak, ruhsatsız çalışan işyerlerinin denetlenmesini ve bir an önce yasal kimliklerine kavuşmasını istiyoruz. Bu konuyla ilgili gerekli yazışma ve taleplerimizi resmi makamlara defalarca ilettik. Ne yazık ki ruhsatsız ve kayıt dışı çalışan işyerlerine yönelik denetimler yetersiz kalmaktadır.


Vergisini veren ve istihdam sağlayan esnafımız bu tür işyerlerine karşı kanun ve yönetmelikler tarafından korunmalıdır. Ruhsatsız işyerlerinin ruhsatlandırılması konusunda ilgili makamların gösterdikleri çabanın artmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 9791 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 786 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler