Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Turgutlu Göleti'nin yüzde 30'u tamamlandı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya'nın Pamukova ilçesinde yapımı devam eden Pamukova Turgutlu Göleti'nde yüzde 30 fiziki gerçekleşme sağlandığını bildirdi.

10:57   |   16.05.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Sakarya'da inşa edilen Pamukova Turgutlu Göleti'nde çalışmaların hızla devam ettiği belirtildi. 

Projenin hizmete açılmasıyla 980 dekar zirai arazinin suya kavuşturulmasının hedeflendiği aktarılan açıklamada, temelden 27 metre yükseklikte inşa edilen gölette şu ana kadar yüzde 30 fiziki gerçekleşme sağlandığı kaydedildi.


Proje inşaatında bugüne kadar derivasyon ve batardo imalatları tamamlanırken dolu savak ve gövde sıyırma kazılarına devam edildiği bildirilen açıklamada, tesisin hizmete alınmasıyla 980 dekar zirai araziye su temin edilerek ülke ekonomisine yıllık 1 milyon 37 bin lira katkı sağlanacağına yer verildi.


Tesisle elektrik üretimi de yapılacak

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlık olarak Sakarya'da büyük bir gayretle çalıştıklarını belirterek, "Pamukova Turgutlu Göleti'nde şu ana kadar yüzde 30 fiziki gerçekleşme sağladık. 6 milyon 547 bin liraya mal edeceğimiz bu tesisi yıl sonuna kadar hizmete açmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 17506 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1347 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler