Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Velilerden öğrencileri okula gönderemiyoruz isyanı!

Pamukova Elperek Mahallesinde öğrenci velileri sokak köpeklerinin okula giden çocuklara ve vatandaşlara saldırdığı gerekçesi ile bir aray gelerek duruma tepkilerini gösterdiler.

12:46   |   16.05.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
Pamukova Elperek Mahallesi  Elbirlik Okulu çevresinde ve Eyüp Sultan Caddesinde başı boş gezen sokak köpekler, okula giden öğrencilerin ve mahalle sakinlerinin korkulu rüyası oldu. 
 
Elperek Mahallesi Elbirlik Okulu önünde toplanan öğrenci velileri başı boş gezen sokak köpeklerinin çocuklarına ve kendilerine saldırdığını, öğrencilerin güvenli bir şekilde okula gidip gelemediklerini, başı boş köpeklerin okul bahçesine girip öğrenciler ile öğretmenlere saldırdığını iddia ederek, yetkililerin soruna çare bulmasını istediler.
 
Öğrenci velisi Fatih Gider, mahallelerindeki sokak köpeklerinin çocuklarına saldırdığını ifade ederek " Köpeklerin bir çok çocuğa saldırdığına şahitlik ettim. Yetkililer bu sorunumuz bildirdik. Ancak bazı engeller olduğundan bir şey yapamadıklarını, daha önceki yıllarda köpekleri toplarken çekilen bir görüntü nedeni ile mahkemelik olduklarını ifade ettiler. Bu sabah 4 yaşındaki oğluma 5 tane sokak köpeği, zarar verecek şekilde saldırdılar. Ailelerin çocukları Eyüp Sultan Caddesini ve çevresini kullanarak okula gidemiyorlar.Bu konuda daha büyük sorunlar yaşanmadan yetkililerin hızlı bir şekilde çözüm bulmasını istiyoruz " dedi.
 
Mahalle sakinleri sokak köpeklerinin okul bahçesine girip öğrencilere ve öğretmenlere saldırdığını, zaman zaman da kendilerine saldırdığını, bir kediyi boğup öldürdüğünü çöpe atılan koltuğu da parçaladığını ifade ettiler.
 
Pamukova Belediyesi geçtiğimiz yıllarda vatandaşların şikayeti üzerine sokak köpeklerini toplamış, ancak köpekleri toplarken bir vatandaşın cep telefonu ile görüntü çekip ulusal medyaya göndermesi sonrası mahkemelik olmuştu.
 
İsmail Çetintaş
Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 19056 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4186 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler