Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Bakan Demircan'dan ebelere teşekkür

Sağlık Bakanlığı tarafından Ankara'da düzenlenen programa katılan ebe Leyla Akturan ile ebe Makbule Kurt, Bakan Demircan'ın elinden teşekkür belgesi aldı.

13:17   |   16.05.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
Ankara'da 81 ilden davet edilen ebelerle bir araya gelen Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ebelere teşekkür belgesi verdi. 
 
Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen programa Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kampüsü'nde (Doğumevi) görevli ebe Leyla Akturan ile Akyazı Devlet Hastanesi personeli ebe Makbule Kurt katıldı.  Bakan Dr. Ahmet Demircan'dan teşekkür belgesini alan ebeler gösterilen ilgiden dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını dile getirdiler. 
 
Ebe Leyla Akturan, 28 yıldır ebelik mesleğini severek yaptığını ifade ederek, "Ebeler ve Hemşireler Haftası sebebiyle Ankara'da Sağlık Bakanlığı'nın düzenlediği programda ilimi teslim etmekten ve teşekkür belgemizi Sağlık Bakanımızdan  almaktan dolayı gururlu ve mutluyum." diye konuştu. 
 
1981 yılında mesleğe başladığını belirten Makbule Kurt da 2005 yılından beri Akyazı Devlet Hastanesi'nde görev yaptığını dile getirerek "Ebelik mesleği kutsal bir meslektir. Ebeler olarak aktif bir şekilde mesleğimizi yapmanın hazzını her zaman yaşadım. 
 
Teşekkür belgesini Sayın Bakanımızın elinden almaktan dolayı çok mutlu oldum." dedi.
Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 16743 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 405 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler