Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP'den İsrail'e Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı tarafından basın açıklaması düzenlenerek, Filistinlileri öldüren İsrail'e tepki gösterildi.

15:08   |   16.05.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez tarafından bildirilen Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı saat 11:00 yapılan basın açıklamasını, Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır üyeleri ve basınla paylaştı.


Açıklamaya Ferizli İlçe Başkanı Rüştü Yüksek, İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, PM üyesi Ayça Taşkent ve partililer katıldı.
Amerika Birleşik Devletleri'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ardından sokaklara dökülen Filistinlileri katleden İsrail'e tepki göstermek için partililer İl Binasında toplandı. 


Burada CHP İl Başkanı Erdoğan Isır tarafından yapılan açıklamada, Filistin'de yaşanan olayların bir katliam, insanlık dramı olduğunu ifade ederek; 

"Binlerce masum Filistinlilerin yaralandığı, 60 kişinin hayatını kaybettiği insanlık dışı saldırıyı lanetliyoruz. Bu dramın en büyük sebebi Filistin sorununun çözümsüzlüğü, başta ABD olmak üzere büyük güçlerin hesapsız politikaları ve İsrail'in gaddar tutumudur. Filistin sorununun çözülmeden Ortadoğu'da yaşanan sorunların çözüme kavuşması imkansızdır. İsrail, Filistin halkının meşru temsilcileriyle müzakere ederek sorunu çözmek yerine masumları öldürmeyi tercih ediyor. ABD, büyükelçilik binasını İsrail'in 70. Kuruluş yıl dönümünde Kudüs'te açmış olması büyük bir provakasyondur. 
ABD'yi bu yanlış politikasını terk etmeye İsrail'i ise masum sivillere yönelik katliam politikalarına son vermeye çağırıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Filistin sorununun çözüm zemininin başkenti Doğu Kudüs olacak şekilde 1967 sınırlarına göre kurulmuş egemen Filistin Devletiyle İsrail'in güvenlikli sınırlar içerisinde yan yana barış içerisinde yaşaması olduğunu vurguluyoruz. 
ABD ve İsrail'in yanlış politikalarına karşı tüm dünyadan yükselen kınama mesajları somut bir sonuç doğurmamaktadır. Filistin halkının yaşadığı insani dram devam ediyor. Türkiye olarak Filistin halkıyla dayanışmamızı en güçlü bir şekilde hayata geçirmeliyiz"
şeklinde konuştu. 

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 8218 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 789 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler