Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Her çocuk özeldir ve tektir

Öğrencilerine henüz 6 yaşlarını bitirmeden tüm temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar İngilizce konuşturmayı başaran Özel Sakarya A.K.(Amerikan Kültür) Anaokulu'na yoğun talep

08:40   |   11.09.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

 ''İki dilli eğitim gerçek bir zihinsel kontrol modelidir.''


Dil, tüm zihinsel süreçlerimizle ayrılmaz bir şekilde iç içe geçmiştir. Düşünmek, hatırlamak, kavramak, dikkatini yöneltmek, algılamak vb. tüm zihinsel faaliyetlerde dil vardır. Dil ve zihin birbirine paralel gelişmektedir. Bu nedenle çocuğun dil gelişimi onun tüm zihinsel gelişimini desteklemektedir.İki anadilli eğitim  istemimizde,dillerin kendi aralarında birbirleri ile yarış içinde olması,çocuklarımızın araştırma sorgulama ve eleştiri yeteneğine de olumlu katkılar sunar.Çift dilli eğitim,odaklanma ve dikkat kabiliyetini arttırdığından, aynı anda birden fazla iş yapabilme yeteneğini geliştirerek hafızayı canlı tutmaktadır.


Çift anadil eğitimi veren kurumumuzda Türkçe konuşan anaokulu  öğretmeni ile İngilizce konuşan asistant teacher, öğrencilere gün boyunca birlikte eğitim vermektedirler. Bu sayede anaokulumuzda,henüz 6 yaşlarını bitirmeden tüm temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar İngilizce konuşmayı başaran çocuklar yetiştirebiliyoruz.


Uyguladığımız eğitim sistemimizle;


Çocuklara, farklı bakış açıları kazandırarak globalleşen dünyayı  bilim, sanat ,felsefe gibi temel alanlarla anlama konusunda hız kazandırmayı ve onları birer ''dünya vatandaşı''olma yolunda desteklemeyi hedefliyoruz.


Özel Sakarya A.K.(Amerikan Kültür) Anaokulu olarak Adapazarı'ında üç yıldır hizmet veren kurumumuz ; öğrencilerin yaratıcı düşünme becerilerini geliştiren, yaşamla ilişkilendiren ve her bireyin öğrenme süreçlerindeki farklılığını dikkate alan, farklı öğrenme biçimlerini destekleyen, yabancı dilde kendini ifade edebilme becerisini geliştiren eğitim sistemi ile kendi özgün yaklaşımını oluşturmuştur.


Temel okul öncesi eğitimin yanında Montessori Eğitimi ve İki Anadilli Eğitim gibi bütünleştirici uygulamalarımızın gerektirdiği yüksek yetkinliklere sahip eğitim personeli bulundurma ve eğitim sistemimizle ilgili geniş uygulama alanları ihtiyacımızdan dolayı,750 m2 kapalı alan ve 500m2 lik doğal çim bahçemize rağmen kontenjanımızı sınırlı tutuyor ve kendimizi butik anaokulu olarak tanımlıyoruz. 


Sizin vesilenizle;

 ''Her çocuk özeldir ve Tektir.'' düsturuyla çıktığımız bu yolda hemşehrilerimizin bize göstermiş olduğu yoğun ilgiye teşekkür ederiz..

Eğitim sistemimize velilerimizin gösterdiği ilgiden çok memnunuz,eğitim kalitesinden ödün vermemek adına butik bir anlayışla sınırlı sayıda tuttuğumuz kontenjanlarımız neredeyse dolmak üzere.


Hemşehrilerimizin göstermiş olduğu ilgi bizleri gururlandırıyor.


Ayrıntılı Bilgi İçin... www.sakaryaamerikankulturanaokulu.com

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 33779 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6919 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Adadan
14.09.2018 22:41
Ben de bu okulun verdiği parayı vereyim beni de 10 gün ön sayfada tutun.ywter beee. Bıktık
kemal sen
12.09.2018 21:20
guzel reklam yapmislar
Chatan
12.09.2018 09:45
Ben gözüm arkada kalmadan çocuğumu bırakıp işime bakabiliyorum bu rahatlığı sağladıkları için çok teşekkürler. Hele Baha Bey diye bir müdürleri var herşeyle ilgili onada selam olsun burdan hakkı cok üzerimizde
Online Ziyaretçiler