Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Akyazı'da belediye başkanı yine olay oldu!

Afyon'da lüks bir otelde meclis üyeleri ve ailelerini tatile götüren Akyazı Belediye Başkanı Akcan bu haberleri yapan gazetecileri, gazetecilerde Akcan'ı şikayet etti. Akcan'ı bu kadar rahatsız eden, gerginliğine neden olan o haberler ve sansür çabasının işte detayları...

22:21   |   04.07.2018
Haber Resmi

HABER KIZDIRDI

Negatif haberlerle gündeme gelmeyi başaran, sözleri, davranışları ve hareketleriyle olaylı bir şekilde gündem olan Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, yine Akyazı basınıyla karşı karşıya geldi. Olayın başlangıç noktası ise Akyazı Belediyesinin Başkan, Başkan yardımcıları ve meclis üyelerini aileleri ile birlikte Afyon'da lüks bir otelde tatile götürmesinin haberleştirilmesi oldu.

SİZ MİSİNİZ HABER YAPAN...

Eğitim adı verilen 3 günlük bu tatil Akyazılı gazeteciler tarafından haberleştirilmişti. Haberde söz konusu otelde konaklama bedeli hafta içi 2 kişi için geceliği 520 lira, hafta sonu ise geceliği 590 lira olduğu belirtilmişti.  Bu haberleri internetten takip eden Akcan, Afyon'da ve Akyazı dönüşü düzenlediği bir toplantıda bu haberleri yapan gazetecileri eleştirmişti.

HERKESİ ZAN ALTINDA BIRAKTI 

Akcan o dönemlerde bu haberlerin çıkış nedeni üzerinden bir bahane üreterek, "Onların belediyeden aldıkları bütün paralar haram zıkkımdır. Benden alamıyorlar. Ben geldiğim günden beri onların para musluklarını kestim. Benden önce her Cuma günü mesai saatinden sonra Belediyeye gelip para alan gazeteciler varmış. Önceden gazeteciler bir yazı yazarlardı hemen bir reklam verelim onları susturalım diyenler vardı. Beni de öyle zannettiler. Aleyhime yazı yazdılar işinize bakın dedim. Bir daha yazdılar defol gidin dedim. Bunlar yazı yazmaktan korkmuyorlar...." şeklinde konuşmuştu.

EŞİ AĞLAMIŞTI

Meclis toplantısında şeffaflık eleştirilerine, "Pantolonu mu çıkartacağız" sözleriyle yaklaşan, uyuşturucu ile mücadele konusunda, "Uyuşturucu işine bulaşan bir kişi artık kurtarılamaz.  Ne yaparsak yapalım bence boştur" diyen Akcan bu sözlerinin basında geniş yer bulmasının ardından gazetecileri hedefine almaya devam ediyor.

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinde eşinin ağlamasıyla gündeme gelen Akcan  Afyon tatil haberlerini yapan gazeteciler hakkında hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Hasan Akcan'ın hedefindeki isimlerden olan Medyabar.com ve DHA Akyazı temsilcisi Alaattin Onur, Yenihaber Gazetesi temsilcisi Kenan Certel ve Yenigün Gazetesi temsilcisi Salim Özyılmaz şikayetin ardından bugün ifade verdi.

GAZETECİLERDEN

SUÇ DUYURUSU

İfade veren daha önce açıklamaları nedeniyle Akcan'ı açıklama yapmaya davet eden Onur, Certel ve Özyılmaz, bu kez Akcan hakkında iftira nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

İsim vermeden kişileri zan altında bırakan Akcan'dan hangi gazetecilerin para talep ettiğini açıklamasını isteyen usta gazeteciler şikayetinde, "Bu kamu görevimizi icra ederek halkı bilgilendirmek dışında bir şey yapmıyoruz. Akcan Akyazı basınını susturmak istiyor. Bir kez daha kimlerin kendisinden para istediğini açıklamasını bekliyoruz" dediler...

SANSÜR ÇABASI YORUMU

Akcan'ın bu tutumunu sürdürerek bahaneler arkasına sığınma çabası basın görevini icra eden gazetecileri zan altında bırakırken, basını susturma girişimleri yorumları dikkat çekiyor. Akcan'ın neden bu kadar sansür uygulamak istediği merak ediliyor.


BU HABERLE İLGİLİ


AKCAN SON OLARAK BU HABERLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı AK Parti'nin Sakarya İl Kongresinin yapıldığı spor salonuna alınmadığı için gözyaşlarına boğularak 'Kocan sana sahip çıkmazsa böyle olur' diyen kadının Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan'ın eşi İlknur Akcan olduğu ortaya çıktı.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 10483 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 9463 kere okundu
YORUMLAR 10 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
müjdat duman
10.07.2018 12:26
Yöneticilik Allah vergisi bi kabiliyettir herkeste bu özellik bulunmaz, Ziraat Odası Başkanı Şener BAYRAKTAR Akyazı için bulunmaz bi değerdir, değerlendirilmemesi Akyazının kaybıdır.
semih ak
05.07.2018 13:23
Recep yıldırımı çok ararsınız.
SEMİH AK
05.07.2018 13:22
Arkadaşlar lütfen ya...bal tutmuş parmağını yalıyor....hem bunlar haram yemezler ki...başka bir şey yemişlerdir...Zeki toçoğlu hocadır. geçen ay o da götürdü...
hasan sarı
05.07.2018 13:20
ZEKİ TOÇOĞLU DA İKİ AY ÖNCE BÜTÜN İL VE İLÇE TEŞKİLATINI AFYON GÜRALA GÖTÜRDÜ...BÜYÜKŞEHİR CEBİNDEN...HEM DE KAÇ GÜN..ONA BİR ŞEY DENMİYOR DA BUNA NİÇİN DENİYOR Kİ ?
Basit Adam
05.07.2018 11:37
Uuuuu Medyabar, sen de az belden aşağı vurmuyorsun hani. Sondaki video falan... Tarzını beğendim.
andaval
05.07.2018 10:47
NASIL OLSA SÜRÜ ARKANIZDA, DURMAK YOK YOLA DEVAM....
SelKara
05.07.2018 09:41
Sırf muhabbet olsun diye boş boş yazıyorum. Yorum yazmadı demesinler diye. Abone yorumcular sizleri göremedim burada yorum yaparken. Her şeye cevabınız illa ki oluyor. Bu haber için ne düşünüyorsunuz. Deli murtaza ve saz arkadaşları?
ahmet topuz
05.07.2018 09:00
tatilde yaparlar dünya turuda yaparlar nasıl olsa mahle olan köylerin arazilerini el altından satıyor belediye açıkçası peşkeş çekiyor
Bir bey
05.07.2018 00:53
Allah aşkına akyazinin bir başkanimi varmiş goren yada duyan olursa akyaziya yollasin lutfen... Kendi adamlari olunca nasilda hizmet yapiyor goruyorsunuz anlatmaya gerek yok goruyorsunuz
Cihan Ersöz
04.07.2018 23:29
Yazmayın kardeşim, derdiniz nedir? Bırakın dileyen dilediği yerde tatil yapsın! Eş, dost, akraba, teyze kızı, halanın bacanağı, baldızın komşusu, meclis üyesinin tarla sınırdaşı bir otelde kalmışsa size ne oluyor? Parasını ödeyen belediye değil mi? Yani belediye dediğiniz başkan babaların çiftliği! Uslu durun bakiiim! Alaattin, bak ağzına biber sürerim, Kenan yaptığın çok ayıp... Salim, hele seeen, hele seeen... Bir daha olmasın, tamam mı? Yazmayın, işaretle anlatın!
Online Ziyaretçiler