Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sapanca'ya prestij katmak için...

SAKÜT yönetimi Sapanca'ya değer katması planlanan etkinlik ve yarışmalar düzenlemek için düğmeye bastı

20:01   |   12.09.2018
Haber Resmi

Sapanca, Sanat, Tarih, Kültür ve Turizm Derneği(SAKÜT) Başkanı Cemal Karaağaç'ın, dernek yönetim kurulu üyeleri olan Hüma Hande Macaroğlu, Ebru Medet, Emrah Pehlivanoğlu ve Bahadır Ozan ile birlikte başlattığı, Sapanca'ya değer ve prestij katacak olan yeni ve özgün çalışmalar, etkinlikler ve yarışmalar düzenlenecek.


Bu çalışmalarla Sapanca İlçesi'ne sanatsal, kültürel ve toplumbilimsel anlamda yapılacak araştırmalar, etkinlikler ve yarışmalarla, geleceği kucaklayabilecek bir ivmelenme hareketinin besleyeceği bir yol haritası kazandırılacak.


Kültürel ve turistik vizyonla bütünleştirilecek araştırma ve etkinliklerde, bilimsel bir disiplin ve kapsayıcılık egemen olacak. Sapanca ile ilgili her konuda bileşenlerin analizleriyle, toplumun her kesiminin kullanımına açık bir dün, bugün ve gelecek düşüncesi yaratılacak.


Saküt 'ün başlatıp devam ettirdiği araştırma ve çalışmaları Sapanca Anıları, Sapanca Arkeolojisi, Sapanca Deprem Tarihi, Sapanca Düşünsel Birikim Tarihi, Dünden Bugüne Sapanca Ekonomisi, Sapanca Kültür ve Sanat Tarihi, İlkçağdan Günümüze Sapanca Tarihi, Sapanca'da Mekan Bilinci, Sapanca'da Basın ve Medya, Sapanca Gölü, Sapanca Çayı, Sapanca'da Spor, Sapanca'da Sivil Toplum Bilinci, Sapanca'nın Gelecek Projeksiyonları, 50 Soruda Sapanca, Sapanca'da Tiyatro, Sapanca Soğucak Yaylası ve Mağarası, Sapanca'da Sinema ve Sinema Salonları, Sapanca Gölü ve Kurt Koswig, Sapanca Kronolojisi, Sapanca'da Siyaset, Sapanca'da Turizm, Sapanca'da Eğitim, Sapanca'da Tarım ve Meyvacılık, Sapanca'da Süs Bitkiciliği, Sapanca'da Esnaflar, Sapanca'da Belediyecilik, Sapanca Günlük Yaşam ve Eğlence Kültürü Bileşenleri, Sapanca'da Yerliler, Sapanca'da Çerkezler, Sapanca'da Lazlar, Sapanca'da Gürcüler, Sapanca'da Rumlar, Sapanca'da Ermeniler, Sapanca'da Romanlar, Sapanca'da Balkan Göçmenleri, Sapanca'nın Mizahı, Sapanca'da Müzik, Sapanca'da Edebiyat ve Edebiyatımızda Sapanca'dan oluşmakta.


Saküt ayrıca, ön çalışmaları tamamlanmak üzere olan Sapanca Çeşitlemesi adını verdiği halk oyunları ekibini hazırlıyor. Bugünden geleceğe, Uzunkum ile Yanık Mahalleleri arasında yer alan tüm bölgeyi kapsayan ve  her mevsim 50 noktada yapılacak fotoğraf çekimleri ile Her Yıl 2000 Sapanca Fotoğrafı'nı ilçe görsel belleğine işleyecek.


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 25588 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1663 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
A.A
13.09.2018 17:27
sapancada romanlardan ermenilerden ve rumlardan kültür bileşenleri olarak bahs etmeyi planlıyorsunuz ancak sapancada azımsanmayacak kadar nüfus sahibi olan kürt leri es geçmişsiniz hayırdır ayrımcılıga ırkçılıga buradada mı rastlayacagız yazık
Cemal KARAAĞAÇ
13.09.2018 18:06

Merhaba.İlginize ve yorumunuza Saküt Başkanı olarak teşekkür ederim.Dile getirdiğiniz konu bağlamında ve size daha geniş bir bilgi vermeyi sorumluluk addediyorum.Belirttiğim mail adresime(cemaltiyatro@hotmail.com) lütfen telefon numaranızı bildirir misiniz?

nurettin kartal
13.09.2018 17:05
Saküt'ün çalışmaları içinde Sapancada tarım ve meyvecilik , Sapancada süs bitkiciliği konularını gördüm bir akademisyen olarak sevindim fakat yetkili arkadaşların Sapanca MYO Peyzaj ve Süs Bitkileri Programında okuyan öğrencileri ve bizleri de ziyaret ederek çalışmaları içine dahil etmelerini bekliyorum. Öğr.Gör. Nurettin Kartal Sapanca MYO Peyzaj ve Süs Bitkileri Program Bşk.
Cemal KARAAĞAÇ
13.09.2018 18:09

Hocam merhaba.Sizi unutur muyum hiç?Çalışmalar bağlamında sizi çok önemli bir paydaş ve hatta yönlendirici bir kurum olarak gördüğümü belirtmeliyim.Ziyaretinize gelmemi lütfen kabul ediniz.İyi çalışmalar ve saygılar.

Online Ziyaretçiler