Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Çimento fabrikası için 'İDK toplantısı' kararı

Karasu'da kurulmak istenen çimento fabrikası için Çevre ve Şehircilik Bakanlığında 'Kapsam Belirleme ve İnceleme Değerlendirme Toplantısı' yapılacak

10:57   |   14.09.2018
Haber Resmi

MEDYABAR.COM - 
2010 yılından bu yana Karasu Darıçayırı'nda çimento fabrikası kurmak isteyen şirketin başvuruları son olarak mahkeme tarafından kabul edilmemişti. 

Firma, mahkemenin tespit ettiği eksikleri düzelterek yeni bir ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) başvurusu yaptı. 


Olay duyulunca bölge halkı ve sivil toplum kuruluşları tepkisini yükseltti. 


Gelişmeler üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, başvurunun 'Kapsam Belirleme ve İnceleme Değerlendirme Toplantısı'nda değerlendirileceğini açıkladı. 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığındaki toplantı 4 Ekim tarihinde yapılacak. 


Komisyon, başvuru üzerinde belirlediği eksiklerin verilen sürede düzeltilmemesi halinde ÇED sürecini sona erdirme yetkisine sahip. 


BU HABERLE İLGİLİ


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 33596 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4269 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Şener
19.09.2018 07:52
Bu şirket burda illada bir fabrika kuracaksa çikolata fabrikası kursun bölge fındık bölgesi. Hem üreticinin malı degerlensin. Kaç köyden kovulmuş ayrıca iki mahkeme kararı olan bu fabrika hala gündeme getiriliyorsa kimse kusura bakmasın bu işten pis kokular çıkacak gibi. SAYIN YETKİLİLER BUNDAN SONRASI SİZE ADİL OLUN. HALKI VE HAKKI KORUMAK VE TEMSİL İÇİN OTURDUĞUNUZ O SANDALYELERİN HAKKINI VERİN. SÖZÜN ÖZÜ DARIÇAYIRI VE ÇEVRE HALKI BURADA BU Çİ-MEN-TO FAB-Rİ-KA-SI İS-TE-Mİ-YOR. (hecelerseniz belki işin özünü idrak edebilirsiniz)
Şenol
15.09.2018 20:02
Darıçayrı ve çevre köy kasaba bundan büyük bir endişe duyuyor yapılma kararı çıkarsa burda bir katliam yapılacaktır zaten 2 kere red yiyen bir yer nasıl olurda yeniden yapılmak istenir anlamadım hukukun üstünlüğü var diyen devlet yetkilileri mahkeme kararına uysunlar lütfen köyün içerisine çimento fabrikası mı yapılır akıl işi değil biz bu çimento fabrikasını yaptırmıyacazz
Ahmet ozturk
14.09.2018 11:57
Tamamen cevre katliami olacaktir herturlu ne oldugu belirsiz atiklar burda yakilarak berataraf edilecektir istihdam diye dusunup hataya düşmeyin bu fabrika normal bir cimento fabrikasi olmayacak.
Online Ziyaretçiler