Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

SAGİAD üyelerinin yargılanmasına devam...

FETÖ bağlantısı sebebiyle kapatılan SAGİAD üyelerinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi

13:25   |   14.09.2018
Haber Resmi


Sakarya'da FETÖ/PDY'ye üye olma ve özel belgede sahtecilik yapma suçlarından haklarında dava açılan KHK ile kapatılan Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği (SAGİAD) üyesi ve çalışanı 7'si firari 39'u tutuksuz 46 sanığın yargılanmasına devam edildi. 


Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, bazı tutuksuz sanıklarla avukatları ve yakınları katıldı.


Celse arasında gelen belgeleri zapta geçiren mahkeme heyeti, sanıklar hakkında dijital inceleme raporunu dosyaya ekledi. 


Tutuksuz sanıklardan E.Y, hakkında herhangi bir suç delilinin bulunmadığını belirterek, kendisine isnat edilen suçlardan beraatini istedi. 


Cumhuriyet savcısı, dosyadaki eksik hususların tamamlanmasını, firari 7 sanık hakkındaki yakalama kararının devamına karar verilmesini talep etti.


Söz alan sanık ve avukatları, celse arasında mahkeme dosyasına giren belgeleri inceleyip beyanda bulunmak için süre talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanıkların savunmalarını yapmaları ve dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı 27 Aralık'a erteledi. 


- İddianameden

Sakarya Cumhuriyet Başsavcıvekili ve 2 savcı tarafından hazırlanan, 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, KHK ile kapatılan SAGİAD üyesi ve çalışanı 26 sanık hakkında, "silahlı terör örgütü üyeliği" ve "özel belgede sahtecilik" suçlarından 18 yıl dokuzar aya kadar hapis cezası isteniyor.


Üç sanık hakkında ise "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan on beşer yıla kadar hapis cezası istenen iddianamede, 17 kişi hakkında ise "özel belgede sahtecilik" suçundan 3 yıl dokuzar aya kadar hapis cezası talep ediliyor.


İddianamede, SAGİAD üyelerinin Sakarya'da FETÖ/PDY'nin finansal ayağını oluşturduğu, özel belgede sahtecilik yaptıklarının tespit edildiği belirtiliyor. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 35119 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2708 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Fahrettn
14.09.2018 15:46
Birgün yargıladıgıniz bu güzel insanlara ve ferizliye doldurdugunuz hakim savci doktor ve öğretmenlere yalvaracaksiniz.. Hirsizlar ülkeyi batırdi. Ne olur siz bu enkazi kaldirin diye .. bu notu bi kenara yazin.. Şuan ülke iflasa dogru gdiyor. ARTIK KIMSE KENDINI KANDIRMASIN. GEMI CIDDI SEKILDE SU ALIYOR
Online Ziyaretçiler