Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP'li Gökpınar Arifiye'deki sorunları anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim öğretim dönemi dolayısıyla mesaj yayınladı.

14:18   |   14.09.2018
Haber Resmi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar'ın mesajın şu ifadelere yer verdi: "
Son yıllarda sıkça değişen eğitim sistemine bu yıl eklenen sorunlarla daha da sorunlu olacağı görülmektedir.
Eğitim sisteminin çağdaş bir çizgiye yükseltilmesi,Mustafa Kemal ATATÜRK düşünce ve hedeflerinin öğrencilere anlatılması,milli mücadele sürecinin ve ülkenin kurtuluş değerlerinin doğru algılanması gerekmektedir.
Gelecekte 15 Temmuz darbe girişimlerinin benzerlerinin yaşanmaması için bilgi ve bilimle buluşan,çağdaş uygarlığı hedefleyen eğitim anlayışını sahiplenmemiz gerekmektedir.
Yıllardır Arifiye'mizde eğitim sistemindeki çarpıklığa çözüm bulamayan ilçe yöneticileri, bu yılda çözüm üretemeyerek, sorunlu bir eğitim yılına daha girecekleri görülmektedir.
Arifiye merkezde bulunan Arifiye Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi Binası yenilenmek amacıyla yıkıldı ve yıllar oldu yerine yeni okul binası yapılmadı.Okulumuz geçici süreliğine Hanlıköy de bulunan 1. Organize yanında bulunan  ARİFİYE Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Motorlu Araçlar  Teknolojisi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi yeni okul binasında hizmet vermektedir.Öğrencilerimiz Arifiye merkezden öğrenci servisleriyle veya iki(2) araç değiştirerek okullarına ulaşmaya çalışmaktadır.Bu yolculuk Öğrenci velilerimize ek maliyetler getirmektedir. Ülkemizdeki ekonomik krizde göz önünde bulundurularak öğrenci velilerimizin sıkıntılarının çözülmesini beklemekteyiz.
Eğitimde sorunların yaşanmaması için tedbirlerin acilen alınmasını arzulamaktayız. Bu nedenle ilçemizde eğitimle ilgili karar vericileri sorunların çözüyle ilgili  şimdiden tedbirler almasını bekliyoruz.
"
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 34792 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1346 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler