Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ali İhsan Yavuz'dan '3 dönem' mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz; yerel seçimler ve partideki 3 dönem kuralı ile ilgili medyabar.com yazarı Raif Uğan'a önemli açıklamalarda bulundu.

16:44   |   14.09.2018
Haber Resmi


 Siyasette gözler şimdiden 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlere çevrildi. 
En çok merak edilen ise iktidar partisi Ak Parti'nin nasıl bir yol izleyeceği... 


Medyabar.com yazarı Raif Uğan, bu konuda en önemli karar  verici mekanizmanın içinde yer alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'u AK Parti Genel Merkezinde ziyaret etti ve merak edilenleri sordu.


SAKARYA TEŞKİLATLARINA MESAJ

Genel Başkan yardımcısı Yavuz konuşmasında AK Parti Sakarya Teşkilatlarına mesaj  yollamayı da ihmal etmedi. 


Yavuz, "Biz aynı partinin mensuplarıyız ama hepsinden öte biz hemşehriyiz, Ak Partinin üyesiyiz, biz mümin kardeşiz siyaset bizi birbirimizden uzaklaştıran bir unsur değil, daha da birbirimizi kenetleyen bir faktör olarak ortaya çıksın istiyoruz Böyle yaptığımız sürece o yaptığımız işin bereketi olacak ve daha iyi işler Sakarya'da olacak" ifadelerini kullandı.


Yavuz sözlerine şöyle devam etti:
"Biz bundan sonra bir kere bir, mutlaka kol kola vereceğiz, yan yana duracağız, sırt sırta vereceğiz. Enerjimizi birleştireceğiz bütünleştireceğiz. Bunu yapacağız. Bütün o aynı enerjiyi aynı alana kanalize etmesini becereceğiz. Tüm unsurlarımızla birlik beraberlik içerisinde süreç geçireceğiz. İki, iş yapma biçimi olarak da bugüne kadar da böyleydi, böyle değildi demiyorum ama daha bir başka kardeşlik iklimini kökleştireceğiz ve bütünleştireceğiz. Çünkü biz kardeşiz. Biz aynı partinin mensuplarıyız ama hepsinden öte biz hemşeriyiz, Ak Partinin üyesiyiz, biz mümin kardeşiz siyaset bizi birbirimizden uzaklaştıran bir unsur değil, daha da birbirimizi kenetleyen bir faktör olarak ortaya çıksın istiyoruz. Üç, işimizi yaparken mutlaka adalete ve hakkaniyete uygun davranacağız. Hepimiz bunu yapacağız. Çünkü bu bizim babamızın işi değil, bu bizim kendi şirketimizin işi değil, bu sonuçları itibariyle Sakaryayı ilgilendiren tüm Türkiye'yi ilgilendiren hatta ümmeti ilgilendiren bir iş yapıyoruz. O zaman biz bu işi yaparken sübjektiflerden uzak, ahbap çavuş ilişkisi şeklinde iş yapma biçiminden uzak, son derece objektif ve son derece adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde iş yapma biçimimiz olacak. Böyle yaptığımız sürece o yaptığımız işin bereketi olacak ve daha iyi işler Sakarya'da olacak."


ADAY ADAYLIK SÜRECİ BAŞLAMADI
AK Parti Genel Başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz medyada yer alan AK Parti de Belediye Başkan aday adaylıkları başvurularının başladığı şeklindeki haberlerin doğru olmadığını ifade ederek şöyle konuştu:


"Buradan söylüyorum, aday adaylık süreci başlamış değildir. Bundan sonra ki süreçte elbette başlayacağız ama şu tarihte başlatacağız diye bir karar da parti almamıştır. Dolayısıyla aracılığınızla bunu vurgulamak istedim. Aday adaylık süreci henüz başlamamış ve aday adaylık sürecine ilişkin net bir takvim ortaya konmamıştır. Elbette ben geçen ki MYK'da yaptığım sunumda bir takvimlendirme bir ileriye dönük çalışmaların takvimini çıkarmaya dönükte aktarımların oldu ama bu aday adaylık sürecini bir takvime bağlandığı anlamına gelmiyor. Henüz bağlamışa değiliz."


3 DÖNEM KURALI
Milletvekili Yavuz; en çok merak edilen konulardan biri olan 3 dönem kuralı ve değişim ili ilgilide gündemi belirleyecek  açıklamalar yaptı. 

Yavuz özetle şöyle konuştu: 

"Bizim tüzüğümüze göre üç dönem kuralı var ve bu kural devam ediyor ve bu kural devam edecek. Ama MKYK dilediği zaman bunu esnetme hakkına sahip haline getirilmiştir. Ama bu istisnadır, normal olarak tüzüğümüzde olan o yasak söz konusudur. Üç dönem kuralı devam etmektedir. Bu parti değişimi en iyi şekilde yürüten bir parti olarak hep önümüzde durdu. Bunun içinde başarılı. Değişime direnmedi, değişim isteğini de kendi haline bırakmadı. Değişim talebini çok iyi yönetti. Bu seferde çok iyi yönetecek hatta belki de daha iyi yönetecek. Milletin beklentilerine uygun, istenilenin ortaya çıkmasını sağlayacak."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 33504 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6588 kere okundu
YORUMLAR 9 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Erenlerli
16.09.2018 09:58
Ciftcinin mısır destekleri ne oldu
Arifiyeli
15.09.2018 17:28
Arifiyede iki dönem kuralı uygulansın. İsmailden bıktık. 10 senedir civi cakmadi yaziklar olsun.
Resul Başak
15.09.2018 12:38
Güzel haber. Yani erenler cavit öztürk'e güle güle diye biliriz. Allahtan 3 dönem kuralı var. yoksa 50 sene gitmezdi.
talha kan
15.09.2018 12:35
PİYASALARA MÜDAHALENİZ FAYDA VERMİYOR...ÜCRETLERİN ALIM GÜC Ü DÜŞTÜ...ACİL TAKVİYE LAZIM. YABANCI PARA TÜMDEN YASAKLANMALI..YERLİ ÜRETİME BÜYÜK TEŞVİKLER GELMELİ...ÜCRET SİSTEMİ ACİL DEĞİŞMELİ...TEPELERDE MİLLETİN SIRTINDAN KAYMAKLI YAŞAM SON B ULMALI HİÇ DEĞİLSE İŞLER DÜZELENE KADAR...PADİŞAHLAR AZALMALI..MİLLET PEYNİR Soğan yada Ekmeğe azı DESEK FİYATLARINA BAK.ÇOĞALTTIĞINIZ ZENGİNLER KRİZDE FEDAKAR DEĞİL. MAAAŞ FARKLILIKLARINI YOK EDECEK ADİL BİR SİSTEM KURULMALI.TABANIN SESİNE EĞİLME LAFTA.İHSANI VE ŞABANI HANGİ TABAN O TEPEYE OTURTUR..ISRAF HARAM EDENE CEZALAR GELMELİ. DENETİM HER ALANDA SIKLAŞMALI..CEZALAR CAYDIRICI OLMALI.. DEĞİŞİM ŞART.UZUN SÜRELİ MAKAMLAR 150 YILLIK EĞİTİMİN MAHSULERİNİ AK TUTAMIYOR.SÜRE KISALMALI .
Benjaminbutton
14.09.2018 22:34
Ülkenin halini görüp hala savunan varsa harbiden büyük yazık harbi utanırım topraklığımdan.....
Benjaminbutton
14.09.2018 22:34
Ülkenin halini görüp hala savunan varsa harbiden büyük yazık harbi utanırım topraklığımdan.....
Gercegi goren
14.09.2018 22:17
Seni medya bardan otesi zati paklamaz halk sandikta cevap verecek dua et baskanlik secimiydi de vekil mecburen secildin bi iznillah birdahakini goremicen korler sagirlar medya barda agirlar
Sakaryalı
14.09.2018 19:28
Sen ne işe yararsın Ali ihsan beyyyyyy....
Mesutnişanci
14.09.2018 17:42
Osmanlı?dan beter çökecek ülke. Hep birlikte göreceğiz. Daha çok Musolini?yi andırıyor yaklaşımı.. Buzdağina dogru hizla gidiyoruz.. Yüzde 24 faizle ancak 6 ay dayanabilir..
Online Ziyaretçiler